Lista ocen Alfa Romeo 156 II (72) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ja sem Petr
Kombi 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
Biorąc pod uwagę ceny rynkowe, wyposażenie, rocznik itd. to alfa ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny. za cenę Starego wysłużonego audi czy vw kupisz alfę w świetnym stanie z dwukrotnie lepszym wyposażeniem, a i pod względem jakości wykonania alfy wcale nie odbiegają swojej niemieckiej konkurencji. Użyte materiały są świetnej jakości i są dobrze spasowane. Np tworzywo z którego wytworzona jest deska rozdzielcza w alfie 156 jest niebo...
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
W stosunkowo młodym roczniku jesteśmy w stanie kupić auto w cenie poniżej konkurencji. Niezbyt duża popularność generuje też sporo większe wybór aut które nie mają przejechanych znacznych przebiegów. Za nieduże pieniądze dostajemy auto sprawne ekonomiczne ergonomiczne nietuzinkowe i sprawiajace bardzo dużo przyjemności z jazdy. Wejdę kombi dodatkowo posiadają sporo miejsca dla rodzin z dziećmi.
~batmat
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Za około 10 tys. mam samochód z piękną czerwoną skórą, z dwustrefową klimatyzacją, z ponadczasowym wyglądem. Stosunek jakość/cena jest bardzo dobry. Z powodu opinii awaryjnego samochodu zakup Alfy Romeo 156 jest stosunkowo małym wydatkiem w porównaniu do tego co otrzymujemy, Starsze modele potrafią kosztować 2-5tys. a oferują fajne wyposażenie.
~Falcor
Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
Alfy mają złą opinię, chociaż według mnie jest ona nie zasłużona (ludzie albo kupują za grosze zajeżdżone egzemplarze, albo po zakupie naprawiają je w szopie, a kiepskich mechaników Alfa nie wybacza nigdy). Jednak te złe opinie mają jeden plus - auta są tanie w zakupie. Wystarczy znaleźć zadbany egzemplarz i można śmigać :)
~doolek
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Krzywdzące opinie na temat silników benzynowych sprawiły, że koszty zakupu oraz eksploatacji używanego (w moim przypadku) samochodu nie są w cale takie wysokie. Dokonując regularnych przeglądów i dbając o 156-tkę możemy być pewni ze przez dłuższy czas będzie się nam odwdzięczała niezawodnością i sprawiała frajdę z jazdy.
~vanoss@interia.pl
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Na razie nie spotkało mnie nic nadzwyczajnego, można mieć pewne uwagi do wykonania w szczególności do zaślepki airbagu pasażera i obłażących lusterek zewnętrznych, ale w moim egzemplarzu nic nie trzeszczy, troszkę wytarło się obicie podłokietnika. Ogólnie całkiem przyzwoicie jak za tą cenę.
~Alfa 156 1.9 JTD 8v
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Stosunek jakość do cena jest bardzo dobry alfy były bogato wyposażone już w standardzie otrzymujemy dwu strefowa klimatyzacje felgi aluminiowe czy elektryczne sterowane szyby i lusterka , a także bez problemu znajdziemy modele z tempomatem czy skórzana tapicerką co u konkurencji jest rzadko spotykane
~jaras
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Tak jak rok temu uważam, że tak wyposażone auto w takim roczniku będzie ciężko znaleźć.. A koszty utrzymania w stosunku np. do audi i to biorąc pod uwagę kwestię dostępności części mogą zaskoczyć i tak na + dla alfy
~Adi
Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Cena jest zaskakująco niska, niestety przez stereotypy jakie za sobą ciągnie marka, a auto jakością nie odbiega od konkurencji, ba powiedział bym, że pod względem silnika przewyższa wiele aut od naszych sąsiadów z zachodu..
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Jak na tyle zalet to Alfa jest bezkonkurencyjna. Można się czepiać szczegółów. Ja jednak wolę dobrze skrojony 100 % wełniany garnitur, który ma tę wadę, że się delikatnie gniecie, niż poliestrowy pancerny uniformik ;-)