Lista ocen Alfa Romeo 159 (163) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~black
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Wyciszenie do 120 km/h jest przyzwoite, a potem jest coraz głośniej, ale wciąż znośnie, choć już nie komfortowo. Kierowca nastawiony na komfort nie będzie w pełni zadowolony z tego modelu alfy. Jednak już kierowca z żyłką sportowca doceni hałas w kabinie jako kolejną informację od samochodu. Wyciszenie jest dobre, ale nieco spartańska i informatywne proporcjonalnie do osiąganej prędkości. Auto nie zostało zaprojektowane jako limuzyna, w której...
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Klasa średnia wyższa powinna oferować więcej, jednak w stosunku do ceny jest całkiem nieźle. Plastiki nie trzeszczą same z siebie, jednak gdy pasażer kopie część tunelu środkowego przy kolanach to zaczyna się orkiestra. W moim egzemplarzu na nierównościach czasem "mlaszczą" uszczelki drzwi. Nie jest to duży problem, większość tego nie słyszy jednak mnie denerwuje wszystko. Nawiew na twarz pasażera i kierowcy (na desce pod samą szybą) lubi...
~Dolomit233
Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW
Jest cicho przy większych prędkościach ( więcej niż 140 zazwyczaj nie jeżdżę ). "Daszek" przy zegarach nieco trzeszczy przy naciskaniu, szczotkowanie aluminium na środku także ( przy zakończeniach i przy naciskaniu ). Nie wiem czy to uszczelki, czy coś innego, ale w górnej części drzwi z przodu też coś trzeszczy przy nierównościach, odsunięcie szyby nic nie daje, a jak się otworzy drzwi ( sprawdzałem jadąc 20km/h ) to całkowicie to zjawisko...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Oczywiście słychać pracę silnika, diesel cichy nie jest więc nie można mieć pretensji. Szumy w kabinie adekwatne do osiąganej prędkości, powyżej 180 w moim przypadku trzeszczał jakiś plastik ale nie było to głośne, wystarczyło lekko podkręcić radio i można było jechać o wiele szybciej. Przy dużych prędkościach było naprawdę przyzwoicie.
~Paweł
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Autostrada - 160-170 KM/H I CISZA !! Po zakupie samochodu jak wracałem to w pewnym momencie myślałem że zasnę z powodu ciszy jaka panuje w kabinie samochodu !! Silnik do 4000 obrotów/s jest cichutki i daję bardzo przyjemny dla ucha pomruk. Powyżej jest bardzo ładne warczenie silnika i tak aż do czerwonego pola.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Genialne!! Nie ma znaczenia czy jedziemy 100km/h czy 170. Jest cisza, to co moim zdaniem wyznacza komfort jazdy w trasie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Byl to jeden z glownych czynnikow podczas moich poszukiwan przed zakupem. Diesel? Tylko w dowodzie rejestracyjnym i 3 minuty z samego rana:) Potem nie slychac.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
W środku jest cichutko. Jazda autostradowa nawet z większą prędkością niestanowi tutaj dyskomfortu. Plastiki dobrej jakości, bo na nierównościach nic nie trzeszczy. Wszystko dobrze spasowane i nie ma żadnego problemu z jakimś uciążliwym pukaniem, strzelaniem, czy innym niepożądanym odgłosem.
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Tutaj negatywnie się zaskoczyłem. W środku jest głośno. Uszczelki nie świszczą, ale szum opon jest wyraźny, a na dziurach wszystko w środku tłucze i trzeszczy. Jakość wykonania przy tym już przebiegu pozostawia sporo do życzenia. Dobre audio potrafi tutaj trochę nadrobić, ale nie tędy droga.
~obi
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Najwięcej hałasu przy większych prędkościach (powyżej 100-120 km/h) pochodzi z szyberdachu. Zamknięcie osłony szyberdachu sprawia, że jest zdecydowanie ciszej. Podejrzewam, że wersje bez szyberdachu są wyciszone jeszcze lepiej. Przy prędkościach autostradowych można spokojnie rozmawiać, nie podnosząc głosu.

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~diddy79
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Doskonale. Co tu dużo pisać. Słychać szum opon i silnik jak fajnie zamruczy jak go dociśniesz. Poza tym do prędkości podróżnych super. Jak wyjedziesz na niemiecką autostradę to możesz się zdziwić gdyż w ogóle nie czuć z jaką prędkością podróżujesz nawet gdy ta do rozsądnych nie należy.