Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

mioslaw, 9 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Proszę nie słuchać opinii osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z tą marką, lub posiadają niemieckie auta. To ludzie przekonani o wyższości niemieckich aut nad tymi.
Bardzo dobrze się zbiera, przy tym oszczędny i cichy. Nie jest wybredny na paliwo. Koszty utrzymania jak w każdym dieslu, filtry płyny i tyle..Rozrząd tańszy od konkurencji Audi.. Silniki jtd, jtdm przewyższają kulturą pracy tdi czy hdi, a przy tym są mniej awaryjne.
Sześciobiegowa skrzynia to dobra rzecz dla chcących trochę zaoszczędzić na paliwie. Dość sztywno wchodzące biegi.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, jak po przysłowiowym sznurku, robi wrażenie na łukach. Auto jest na prostych bardzo delikatne ale podczas wchodzenia w zakręt mam wrażenie sztywności. Nie ma tendencji do wychylenia.
Widoczość tylnej szyby lepsza niż w poprzednim 159 sw.
Nie mam w tej kwestii nic do napisania
Dwustrefowy cliamatronik ładnie rozdziela temperaturę. Alfa szybko się nagrzewa. Dosłownie po przejechaniu 4-5 km zimą dmuchawa zaczyna wtłaczać ciepłe powietrze.
Miejsca jest sporo. Z przodu w zależności jak odsunie się fotele. Jest wrażenie jak by była mniejsza niż jest ze względu na obłe kształty. Z tyłu pasażerowie z pewnością mają więcej miejsca niż w audi a4. Choć złośliwcy przyczepią się do wszystkiego, dla mnie jest lepiej niż w audi a6.
Silnika na wolnych obrotach podczas jazdy praktycznie nie słychać. Podczas przyspieszania z zewnątrz można usłyszeć miły głos turbiny wraz z pomrukiwaniem diesla oraz opon, które nie są najwęższe.
Koszt regeneracji jednego wtryskiwacza to 400zł. Dowiadywałem się, ponieważ mechanik przypuszczał awarię. Okazało się że tulejka na rozruszniku powodowała gorsze odpalanie. Czeka mnie wymiana wahaczy z przodu. To jest chyba jedna z droższych części do tego auta ale pocieszam się faktem, że wahacze do audi nie są tańsze..) Choć podobno poprawili awaryjność zawieszenia w stosunku do 156. W mojej alfie z 2007r są jeszcze fabryczne wahacze, więc o czymś to świadczy..
Bardzo dobre wykończenie materiałami. Ciężko znaleźć na rynku wtórnym alfę zadbaną. Ale jeśli się znajdzie, cena nie jest tak niska, jak modele w ogłoszeniach internetowych. Kilkadziesiąt pierwszych najtańszych modeli trzeba odrzucić, ze względu na mroczną przeszłość. Ale stosunek jakości do ceny i tak jest ok. dzięki ludziom zniechęconym przez negatywne komentarze,przez co zainteresowani tym autem mają możliwość kupić taniej model niż jest wart..
Po sprzedaży alfy 156 z którą miałem miłe wspomnienia, dręczyły mnie myśli czy szukać czegoś co mają wszyscy typu passat, audi, czy pozostać przy marce. Czytając opinie passata nie jest już tak kolorowo, jak to było we wcześniejszych modelach. Mam też znajomego mechanika, który sam jeździ audi a6, ale powiedział że każde auto się psuje, w zależności ile ma przebiegu i jak jest eksploatowane. Ja jak narazie nie miałem żadnych awarii.
Nic z tych rzeczy nie przytrafiło mi się. Zawsze dojeżdżam do celu )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]

7,1