Lista ocen Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW 2008-2013 (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
W moim aucie znajduje się Oplowska skrzynia M32 z założonym short shifterem. Polecam każdemu taką modyfikację. W serii czuje się jakby ktoś łyżką mieszał biegi. Niestety M32 słynie z swojej słabej jakości wykonania, natomiast odpowiedni serwis (wymiana elementów ściernych w skrzyni, które w m32 niestety wykonane są z bardzo słabej jakości materiałów) i drobna chęć uwagi aby nie pomylić biegów i jest okej :) Wadą i zaletą jednocześnie są...
~idaft
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Oplowska skrzynia jest nieodpowiednia do tego auta. Mimo, że ma 6 biegów, to przełożenia są dosyć krótkie. Denerwują problemy z wrzucaniem wstecznego i zmiany z 1 na 2 zimą (skrzynia już po naprawie). Słyszałem, że dosyć awaryjna. Przy wyższych prędkościach jest ok, ale chętnie wymieniłbym ją na c635.
~sztandar
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Na plus 6 biegowa skrzynia biegów przydaje się na autostradach, jedyny minus jaki zauważyłem to czasem po wrzuceniu wstecznego i powrocie do jedynki zamiast jedynki wskakuje wsteczny także trzeba uważać, ale zdarza się to sporadycznie.
~Shymek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Do oplowskiej skrzyni M32 na razie nie mam zastrzeżeń. Pracuje precyzyjnie i cicho. Biegi są dość krótkie jak na 6 biegów. Ma to swoje minusy, ale też plusy. Może przeszkadzać długi skok dźwigni zmiany biegów.
~vdikk
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Skok lewarka jest dość długi ale precyzyjny. Zestopniowanie skrzyni przyjemne. 2bieg kończy się przy ponad 80km/h. Na 4 biegu przy 60km/h silnik osiąga 2000obr/min.
~BoniekM.
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Biegi wchodzą cudownie, moim zdaniem lepiej niż w większości samochodów niemieckich, tak dobrze ocenianych przez nasze niby rodzime gazety, a tak na prawdę niemiecki ...
~piortek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Gwiazdka mniej za brak 6 biegu - natomiast skrzynia 5 jest bardziej niezawodna niż 6 m32 z opla. Suma sumarum wole tę 5, i tak po mieście 100% się jeździ.
~Adam
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Trzeba uważać na łożyska, ale kiedy jest sprawna jest naprawdę świetna! Idealny skok lewarka, bardzo dobre, mechaniczne przełączanie.
~Paweł
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Zniesławiona m32 do tej pory nie pokazała się ze złej strony. Biegi wchodzą precyzyjnie i przyjemnie.
~spejson123
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Generalnie chodzi jak ta lala mogłaby być trochę mniej "toporna".
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d