Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2001 (53) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Moja A3 8l 1,9 tdi (ALH) podczas zakupu miała na liczniku 210 tyś. (podkreślam,że na liczniku a ile naprawdę to nie mam pojęcia) Ja tym samochodem przejechałem bezawaryjnie ponad 100 tyś. km. Później miałem pecha i dwa razy musiałem wymienić silnik. Raz z powodu wycieku oleju i zatarcia silnika ( nie było widać na wypalonym 1/2 fisie komunikatu o niskim stanie oleju- niestety). Kolejnym silnikiem też długo się nie nacieszyłem bo po kilku...
~Roger84
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak to silnik TDI, przyspiesza wyraźnie na wyższych obrotach ale nie ma z tym żadnego problemy. Wyższe obroty osiąga w chwile. Silnik jest bardzo dynamiczny, samochód ma świetne przyspieszenie (niecałe 10 sek. do 100 km/h). Poza tym jest to bardzo elastyczna jednostka. Jeśli ktoś nie lubi szybko jeździć to także idealny samochód dla niego. Świetnie pracuje na niskich obrotach, jeździ płynnie a jeśli trzeba, doskonale przyspiesza.
~VIRUS
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedyny plus jak i we wszystkich \"nowoczesnych\" dieslach to spalanie i dynamika na każdym biegu, Minus reszta czyli dzwięk, awaryjność i podatność na usterki( kierownice w turbo)wywalanie oleju wszelkimi rurami, pocenie sie, spalanie oleju na poziomie 3l na 10tyś, moze to wina przebiegu. Drogie w eksploatacji jak sie zacznie sypać. Dam 3 ze względu na spalanie i przyjemność z jazdy
~tomek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik bardzo ekonomiczny. Przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym miasto/trasa 5,5-6l. Do tej pory wymieniłem tylko świece żarowe. Przy rozgrzanym silniku trochę długo trzeba kręcić zanim zapali. Mechanik twierdzi, że to wina oprogramowaniu silnika. Koszt zmiany w programie dawki paliwa na większą ~500zł więc sobie darowałem. Silnik pracuje równo, dynamicznie przyspiesza.
~kierowca audi a3 1.9tdi
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Mistrzostwo świata! Silnik seryjnie ma 110 koni i daje rade. Można go jednak troszkę podrasować i nie mówię tutaj o chipach które niszczą silnik tylko...o wycięciu katalizatora i zaślepieniu całkowicie zaworu EGR. osoby w temacie wiedzą o co chodzi. Po dobrze przeprowadzonej operacji mamy 125 km czyli 15 więcej bez szkody dla silnika.
~MadUriel
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Moja opiia nikogo nie zdziwi tylko potwierdzi regole, 1.9 110 km silnik idealny i dynamiczny i elastyczny i malo pali do tej budy 1350 kg wsam raz. wyprzedzanie to sama przyjemnosc. Mimo to ze jest to tylko 110 koni chodz oczywiscie chialbym miec ze 150 (apetyt rosnie wmiare jedzenia) daje rade
~asterix5
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
to moje 3 auto z tym silnikiem poprzednio miałem tez audi a3 tylko przed liftingiem i VW golfa 4 silnik to sprawdzona jednostka pomimo swoich lat na pewno jest to najlepszy silnik jaki kiedykolwiek wyprodukowano może trochę głośny ale rekompensuje to zużyciem paliwa i niska awaryjnością
~sadłowo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
dynamiczny, jak dla mnie bardzo elastyczny, na 5 biegu można jechać 50 i 160 km/h, przyspiesza z każdego, czuć odejście jak na tą moc i te gabaryty, po odpaleniu klekocze jak to dizel ale po rozgrzaniu świst turbinki wkręcającej się na ponad 1000 obr. jest przepiękny :)
~DJ-Boa7
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
po przebiegu 265tys km na hamowni wykazal o 5KM i 7NM wiecej niz producent podaje w nowych modelach. Spalanie naprawde minimalne, mozliwe jest 4,5 do 5,5l/100km przy normalnej jezdzie. Zeby miec spalanie wieksze niz 6l/100 to trzeba naprawde ostro jezdzic.

Usterki Audi A3 8L

Audi A3 8L – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~DJ-Boa7
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
moze byc glosny w zimie po zapaleniu, lecz przy tym wyciszeniu wnetrza ledwo to slychac. Elastycynosc od 1500obr/min do 4500 doskonala jest mozliwa jazda ze stala predkoscia na rownej nawierzchni przy 60km/h i 5biegu i ok 1200obr/min
Audi A3 8L Hatchback