Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

kamilcza14, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.9 TDI 110KM jest super. Mało awaryjny, oszczędny, części są dostępne wszędzie, a dużo napraw można wykonać samemu.
Układ elektryczny : świece żarowe
Silnik : cieknąca chłodnica
Audi A4 jest naprawdę fajnym samochodem, który można mieć za niewielkie pieniądze. Jest wykonany z dobrych materiałów. Nic nie skrzypi, nic nie wali. silnik 1.9 tdi najbardziej nadający się do tego samochodu. Odradzam kupno automatu, dla osób, które jeżdżą wolno i spokojnie jest dobry, ale bardzo przymula samochód, nie mówię już o szybkim starcie spod świateł i piszczeniu opon. Samochód jest dość mały większa jest już octavia, mondeo,czy bora.
Silnik jest super.Pomimo że chodzi trochę głośniej niż BMW, ale jest bez awaryjny. Posiadam go od 3 miesięcy i przez ten czas wymieniłem w nim świece żarowe, pasek rozrządu i olej. Moc 110 KM wystarczająca do spokojnego poruszania się, ale Audi jest w automacie i to zwykłym 5 biegowym i ta skrzynia przymula bardzo samochód.
Skrzynia jest 5 biegowa automatyczna, zwykły automat. Biegi zmienia dość szybko ale bardzo zamula silnik. Mam drugie Audi z manualną skrzynią 90KM i jest 2 razy zrywniejsze.
Zawieszenie jest idealne, pomimo że aluminiowe teraz nie jest tak drogie jak 5 lat temu. Znajomy straszył mnie, że zawieszenie kosztuje 3 tysiące. Po sprawdzeniu cen na allegro i w sklepie z częściami okazało się nie drogie ok.700 zł za nawet dobre nie chińskie. Autem jeździ się bardzo komfortowo, trzyma się na zakrętach drogi.
widoczność jest dobra. Lusterko z prawej strony jest małe ale można się przyzwyczaić.
Wszystko jest po ręką. Brakuje tylko podłokietnika.
Audi nie ma klimy, ale wentylator nawet daje zimne powietrze, a ogrzewania jeszcze nie testowałem.
Z przodu jest nawet dużo miejsca, ale z tyłu jest ciasno. Bagażnik jest naprawdę mały jak na kombi. W Fordzie Mondeo bagażnik jest 2 razy większy.
W środku jest dość cicho, ciszej niż w octavii, czy mondeo. Na zewnątrz silnik trochę hałasuje.
Na trasie spalanie jest na poziomie 5 litrów. Średnio pali ok. 5.7-6 litrów. Jak na automat to nie dużo.
Takie auto można mieć już za 5.5 tysiąca, ale nie będzie ono idealne. Ja swoje kupiłem za 5.5 tyś niezarejstrowane i z klapą do malowania.
Oberwała mi się osłona silnika i skrzyni.A tak wszystko w porządku.
Na samym początku musiałem wymienić 3 świece żarowe, olej, pasek rozrządu i filtry. Teraz zaczęła ciec chłodnica na samym dole.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,8