Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

JEZIERINHO, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
moje AUDI to jednym słowem dzieło sztuki mam sliczny model AVANT z 96 r. z silnikem TDI ( 110 KM ) czarny perła na białych pieknych skórach podlokietnik,climatonic na ulicy czuje sie jakbym jechał autem za 100 tyś zł. moj czarny rumak nigdy mnie nie zawiodł ani nie narobił wstydu jetem dumny ze posiadam to autko choc ma juz 11 lat prezentuje sie bosko !!!!! 6+
silnik sprawuje sie swietnie mam nakulane 198 000 i bez zadnych usterek nic nie wycieka nie stuka poprostu extra. 110 KM jak dla mnie troszke malo moj brat ma passata 130 KM to roznica jest znaczaca ale elastycznosc i kultura na 5+ . polecam wszystkim silniczek TDI nie rozczaruja sie nie jest moze sportowy ale za to nie zawodny !!! 5+
to w tym aucie jest poprostu IDEAŁ kazdy bieg wchodzi jak po maśle , wsteczny elegancko troszke za krotka jedyneczka ale to w koncu DIESEL a nie 2,7 bi turbo !!! w zimie rowniez mnie nie zawiodla a jezdzilem w temp. - 25 C . trzeci jak i czwarty bieg sa bardzo elastyczne bez problemu mozna zwalniac i przyspieszac auto nie muli sie !!! 5
uklsad jezdny to dla mnie jest minus przy ostrzejszych zakretach nie czuje sie zbyt pewnie troszke buja na boki.ale przy normalnej jezdzie jest spoko.irytuje mnie tez zawieszenie do ktorego trzeba co chwile zagladac od roku cos mi z przodu puka i nikt nie wie cio a mialem wymieniane chyba wszystkie drobiazgi przez tydzien jest o.k a potem znow charakterystyczny dzwiek gluchego pukania . 4-
widocznosc jak dla mnie okej ( 193 cm wzrostu ) widze wszystko doskonale a mam kombi wiec z tylu tez wporzadku . kazdy narzeka na lewe lusterko ale ja nie mam z tym problemu widze wszystko jak na dloni i tak powinno byc. 4+
mam eleganckie wyprofilowane fotele z bialej skorki i siedzi sie na nich jak na tronie . popielnicza beznadziejnie osadzona ale nie pale wiec nie mam problemu. climatronic troszke za nisko mam problem podczas jazdy aby cos tam zmieniac. podlokietnik idealnie osadzony wczesniej mialem colta to podlokietnik byl chyba dla pigmei !!! ja w zasadzie mam wszystko pod reka ogolnie 4+
w lecie climatronic chlodzi po kilku sekundach wiec czujemy sie ja w 5 gwiazdkowym hotelu . zima troszke gorzej ale to logiczne ogrzewanie daje kopa tak po 2-3 min. dmuchawa daje czadu wiec szybki odparowuja blyskawicznie choc na dole szyb mogloby byc lepiej ale ogolnie jestem bardzo zadowolony wszystko dziala idealnie w koncu to AUDI co nie !!! 5 -
z przodu bardzo wygodnie duzo miejsca , auto jest szerokie wiec nie czuje sie jak w puszcze. z tyly poprostu tragedia jestem wysoki wiec fotel mam na maxa do tylu, jedyne co moge za mnie wlorzyc to zakupy z marketu. auto bardziej 2 osobowe niz rodzinne. bagaznik jak na kombi maly ale wystraczy aby od czasu do czasu cos tam nawrzucać. przod 5+ , tył 2
auto jak na diesla chodzi w miare cicho choc passat mego brata jest bardziej cichy ( lecz 6 lat mlodszy ) przy 150 km/h zaczyna dosc uciazliwie szumiec ale wszystko jest do wytrzymania ogolnie jesli chodzi o halas a w zasadzie o jego brak to moja ocena 5 !!!
szczerze mowiac myslalem ze bedzie mniej palil coprawda w trasie lyknie tylko 5.4 l to w miescie jak nic 10 l jak na diesla to troszke duzo a nie jezdze jakos zrywnie i mega szybko wiec myslalem ze bedzie lepiej ale da sie przezyc. ceny napraw to pytanie nie do mnie w sumie nic wiekszego w nim nie naprawialem jedyne to wymiana klocków plyny czyli normalna rzecz jedyna niecodziena wymiana to tylna wycieraczka mi sie zatarla i zalała woda ( kupilem na allegro uzywke za 150zl chodzi idealnie ).11 letnim autem nie jezdze do ASO ale daje mechanikowwi ktory specjalizuje sie w audi ( notabene pewnie lepszy fachura niz ASO ) koszty napraw nie drogie jest wiele tanich i swietnych zamienników. 4
za tą cenę ( o.k 22-25 tyś )mozemy kupic sliczne AUDI A4 lub smieszna CORSE,ASTRE albo inne "cudo". mimo iz rocznik jest z pewnoscia niższy to jestem pewny ze tym autem przejedziecie o wiele wiecej kilometrów niż autami nowszymi ale o nizszej klasie . audi jest baaardzo wygodne i prezentyje sie swietnie nie ma problemu z rdza jak np w nowym mondeo . za ta cene jest do zdecydowanie numer 1 !!!!!!! NASTEPNYM AUTEM JAKIE KUPIE MOZE BYC TYLKO AUDI !!!!!
co charakteryzuje w moich oczach marke AUDI to własnie NIEZAWODNOŚĆ nie dziej mi sie w zasadzie nic w 11- letnim aucie to chyba cud ale wlasnie tak jest, silniczek chodzi jak zyletka z blachą zadnych problemów. z drobiazgów to jedynie nie raz chaczy mi sie popilniczka ale jej uzywam tylko do papierków po cukierkach wiec nie zbyt czesto. 5
poprostu AUDI to mowi samo za siebie auto jest jak dla mnie niezawodne , gdy go kupowalem troszke sie obawialem jego wieku ale teraz nie zaluje tego zakupu nic sie nie dzieje i odpukac byle tak dalej !!! 5

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

7,6