Lista ocen Audi A5 I Sportback (14) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Sportback 2.0 TDI 170KM 125kW
Silnik cechuje się bardzo wysoką kulturą pracy. 170 KM nie czyni z niego w 100% samochodu sportowego, ale do dynamicznej jazdy wystarczy i nie pozwoli nam zostać daleko w tyle nawet za dużo mocniejszymi konkurentami. Sytuację poprawia wysoki moment obrotowy (jak to w dieslu), więc już przy niskich obrotach auto potrafi ruszyć dość gwałtownie. Jeżeli ktoś poszukuje jednak dużej dawki adrenaliny, powinien zdecydować się na mocniejszy silnik. Mi...
~KamCK
Sportback 2.0 TFSI 180KM 132kW
Po zakupie okazało się ze silnik bierze około 0,7 oleju na 1000 km. Wykonałem stage 1 w salonie audi (900 zł), spadek do około 0,3 l na 1000 km, następnie zmieniłem olej z castrola 5w30 na valvoline 5w40 i zużycie spadło do około 0,15.Jest teraz zupełnie akceptowalne.Przy mojej jeździe dolewam 0,5 l raz na pół roku.Sam silnik fajnie się sprawuje jeżeli chodzo o osi.ągi jak na 180 km.
~driver
Sportback 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik od nowości miał problemy z nadmiernym sporzyciem oleju. Dochodziło do 1L / 1000km ! W ramach gwarancji została wykonana modyfikacja (Stage 1) i w półtora roku później naprawa silnika (Stage 2). Nie spodziewałem się tak kiepskej jakości po tej klasie auta.
~Darko
Sportback 2.0 TFSI 180KM 132kW
Wielkie zaskoczenie , super przyspieszenie jak na 180 PS , przy bardzo niskim spalaniu , cichy i kulturalnie pracujący chociaż po 20 latach jeżdżenia disel możne to być subiektywne uczucie.
~delikwent
Sportback 2.0 TDI 170KM 125kW
2,0 TDI wysoka kultura pracy. Moc na granicy. Przy zacięciu sportowym trzeba się rozglądać za jednostką powyżej 200KM. Jak na razie brak jakiegoś nadmiernego zużycia oleju.
~Piotr
Sportback 2.0 TFSI 211KM 155kW
UWAGA na ten silnik - ewidentna wada fabryczna, ktora wszedzie jest usuwana w ramach akcji servisowej, a tylko w Polsce dealerzy maja klientow w dupie
~Krzysztof Zahel
Sportback 2.0 TFSI 211KM 155kW
praca przyspieszenie hałas - perfekcyjne ale... dolewam litr oleju na 2000 km i to ponoć normalne w tym silniku ale dla mnie to duża wada.
~MR
Sportback 2.0 TDI 170KM 125kW
Silnik bez zastrzeżeń stage 1 ładnie się zbiera aczkowiek jest delikatny wyciek i trzeba se pilnować oleju ale nie zbyt dużo go ubywa
~brx
Sportback 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik z automatem i quattro sprawuje się bardzo fajnie i jak na tę pojemność dobre spalanie.
~Muzyczek
Sportback 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik jak na swoją niewielką pojemność pracuje bardzo ładnie i elastycznie. Jest cichy i ekonomiczny.
Audi A5 I Sportback