Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Łukasz, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : To naprawdeę godne polecenia auto.
Bardzo udane auto. Potrzebowałem dużego wygodnego niezawodnego kombi z mocnym dieslem i myślę że to auto takie właśnie jest.
Silnik to jeden z najmocniejszych punktów tego auta! Dynamiczny i naprawdę ekonomiczny. Jedynym malym minusen jest głośny klekot zimnego TDI na wolnych obrotach. Lecz frajda z jazdy, rzadkie wizyty na stacjach benzynowych oraz w warsztatach samochodowych rekompensują wszystko.
Skrzynia 6 biegowa jest precyzyjna, skok lewarka niezbyt długi. Auto z tą skrzynią jest w prost genialne na trasy, gorzej trochę w mieście, gdyż pierwszy bieg jest bardzo, bardzo krótki zresztą drugi podobny... ruszanie autem przypomina jazdę autem typu "BUS". Podczas normalnej jazdy jest naprawdę bardzo przyjemna. Miłym zaskoczeniem jest przyspieszanie na 6 biegu, powyżej 130 kmh bardzo ładnie przyspiesza.
Na równych nawierzchniach przy oponach 16' 225 (auto 80% jeździ w Danii :-) ) prowadzi sie super (AVANT) na polskich tradycyjnych "falowych autostradach" to poprostu katapulta... Optymalnym rozwiązaniem jest 16" 205. Generalnie zawieszenie jest trwałe i pozwala wykorzystać potencjał układu napędowego.
Widoczność do tyłu nie za specjalna... Przyzwyczajenia wymaga małe prawe lusterko.
Ergonomia doskonała! Wszystko jest tam gdzie powinno się znajdować. Pozwala to na dobranie optymalnej pozycji za kierownicą i rozkoszowanie się wygodą, nie trzeba odrywać się od fotela by coś przełączyć, zmienić...
Climatronik w AUDI to naprawdę super sprawa. Bajecznie prosty w obsłudze i skuteczny. Jedynie przy zwiększonej wentylacji nawiewy trochę hałasują...
Ponad przeciętna. Warto dla porównania usiąść w BMW 5. Bagażnik długi, płytki z pomysłową drugą podłogą oraz schowkami.
Podczas jazdy do prędkości ok. 170 kmh jest naprawdę cicho. Silnik słychać jedynie przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu. Na wolnych obrotach klekot w stylu TDI... Normalne dla każdego TDI.
Silnik 2,5 TDI R5 to naprawdę jedna z najlepszych konstrukcji VWAUDI. Bardzo ekonomiczny i bezawaryjny. Ceny części nie są niskie.
Bardzo dobra
Drobny wyciek oleju, Generalnie auto jest naprawdę dopracowane.
nie mogę nic na ten temat powiedzieć...auto mam od 6 miesięcy i zrobiłem nim 47000 km. bez większej awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,7