Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Sedan

2,5 TDI !!!!!, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Auto ma jedną poważną wadę - jest już stare , najmłodsze roczniki mają 11 lat , czyli nieoszukując się przynajmniej 200 tys na liczniku , poza tym jest nieporównywalnie lepsze auto od A4, nie bójcie się napędu quattro , jest bezobsługowy, wcale nie powoduje dodatkowego zuzycia paliwa, silnik AEL 2.5 tdi 140 km to po porstu rewelacja, 9,9 sek do setki , spalanie na poziomie 7-8 litrów,vmax= 220 km/h, co ważne - bardzo trwałe turbiny,500 tyśkm do remontu silnika to normalka , także nie przestraszcie się przebiegów rzędu 250-300 tyś, blacharka - auto jest ocynkowane czyli zero rdzy ,duży bagażnik ok 500l , wygodne fotele ( zwłaszcza kubełki ), auto naprawdę godne polecenia za cenę 15-20 tys można spotkać zadbany egz , a za tą cenę można kupic tylko mułowatego merca albo bmkę z beznadziejnym tds-em . POZDRAWIAM !!!!
jeden z najlepszych silników Audi , dużo lepszy do V6 2.5 tdi, bardzo duży moment obrotowy, mój ma przejechane prawie 400 tyś a nie bierze ANI kropli oleju - chociaż leje najtańszy :)
6 - biegowa , podróż z prędkością 140 km/h to tak jakbys jechał 110 km/h innym autem !
nie do zdarcia , bez porówniania lepsze od aluminiowego występującego w nowszych A6 , jedyną rzecz jaką wymieniłem to drążki reakcyjne tylniego zawieszenia ( quattro )
ok, początkowo trzeba przyzwyczaić się do długości auta
5- , wszystko ok , mnie osobiście wkurza w audi jedna rzecz - włącznik świateł w postaci drążka przy kierownicy
jest dobre pod warunkiem że często wmienia się filtr kabinowy , ja go po prostu wyrzuciłem i też jest git :)
dużo przestrzeni zarówno z tyłu i z przodu auta
mogłoby być lepiej , jak się rozgrzeje to nie ma tragedii ale zimny chodzi jak traktor :(
super ! przy tej wadze i napędzie quattro ! bak 72 lzawsze wystarcza na 1000 km , nie wierzcie tym co piszą że te auta palą 10 l , 8.5 l to max - nawet zimą , średnio 7.5 do 8 l , w trasie spokojnie można zejśc do 6,0 l,ceny części ? nie wiem tu się niewiele psuje !!!
?????
- tylnie zawieszenia quattro