Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Persival, 17 lat temu
Silnik 1.8 T 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 Avant 1.8 T 150KM 110kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Generalnie samochodzik bardzo udany. Niestety nie ma rzeczy idealnych i jak każdy ma w sobie way i zalety. Zalety - komfort, rewelacyjny silnik, pojemny bagażnik, wyposażenie. Wady - paliwożerność, prawe lusterko, drogie części i serwis ASO. Ja jestem zadowolny bardzo z samochodu, ale to tylko moja opinia :)
Silnik jak marzenie, bardzo elastyczny. Dla tego motoru nie ma różnicy czy wciskamy pedał gazu na trójce, czy na piątce. idzie jak rakieta. Ale jest jeden mankament - troszkę sporo połyka paliwa. Dlatego też 4, ale jak by możne było to dałbym 4+ bez wahania :)
Znakomita - biegi wchodzą bez żadnych problemów. Nie muszę się zastanawiać czy bieg "wszedł" czy nie. 5 bez najmniejszego namysłu!
Autko trzyma się drogi doskonale. Nie mam ESP (tylko ABS) i absolutnie nie mogę narzekać. Nie miałem do czyniania z żadną podsterownością czy nadsterownością. Nigdy ,mną nigdzie nie zarzuciło. Buksowania kół też nie ma, ale ja mam ASR ;)
Dobrze, bo ni doskonale. Nie rozumiem czemu konstruktorzy tak uparcie montują w Passatach i Audi (wersje kombi) tak małe prawe lusterko. to znacznie pogarsza widoczność. Mam wersje Avant, więc do tyłu też troszkę ciężko. Ale generalnie mówiąc nie mogę narzekać. Ogólnie jest naprawdę dobrze, ale znów nie doskonale. Tylko 4, ale prosi się o 5.
To jest w końcu niemiecki samochód! Wszystko na swoim miejscu i obsługa jest intuicyjna. Nie muszę szperać, szukać nie wiadomo gdzie. Podczas jazdy mogę się skupić tylko i wyłącznie na drodze. Wszystko proste w obsłudze, a co proste to i najlepsze :) 5 bez wahania!
Znakomicie, szybciutko się nagrzewa i chłodzi (climatronic 2 strefowy) mimo że to Avant, cały przeszklony. Wszystko OK, dopóki się nie zapcha filtr :) Ale to już nie z mojej winy. 5 sie należy :)
Mam 198cm i nie mam żadnych problemów z miejscem. Z przodu bajecznie dużo miejsca, a z tyłu... także! mieszczę się bez problemów nawet przy przednim fotelu ustawionym pod mój wzrost. Jak ja się mieszczę, to każdy się zmieści :) Tutaj niemcy naprawdę się postarali.
Do 190 km/h wszystko pięknie, ale jak jadę więcej (niemieckie i belgijskie autostrady) to już dochodzi nieprzyjemny warkot silnika i hałas powietrza. Jest dobrze i na tym poprzestanę.
Mógłby palić mniej, ale to w końcu 1,8T. 150KM pod maską drzemie i aż się prosi żeby przycisnąć. Spalanie zadowalające, ale mogłoby być dużo lepiej.
Spadek ceny jest bardzo regularny. Auto warte swojej ceny. Przy sprzedaży nie stracimy dużo, jeśli w ogóle. Jest OK :)
W tylnej klapie bagażnika coś mam nieszczelną instalację do spryskiwacza i mi trochę zalewa. Poza tym wymieniałem akumulator i filtr do klimy. Generalnie OK :)
Jakie poważne usterki?! Poza wymianą tradycyjnych części (zużywających się z niczyjej winy - akumulator, filtry, oleje, itp) nie ma żadnych problemów z samochodem. To w końcu Audi, a ta marka nie pozwoli sobie na buble :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 150KM 110kW [l/100km]

9,4