Lista ocen Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (19) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Klodex
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Audi A6C5 trapi typowy problem samochodów grupy VAG z tamtego okresu czasu. Jest to nadmierne łuszczenie się wielu elementów wnętrza z ich wykończenia. Jednakże dzięki dobremu dostępowi do nowych zamienników można w łatwy i tani sposób wymienić złuszczone elementy na nowe. Po 15 latach pojawia się skrzypienie niektórych elementów deski rozdzielczej ale to raczej rzecz normalna po takim okresie czasu. Generalnie wykonanie jest na dobrym...
~Jerry
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Szwankują drobiazgi "elektryczne": kilkakrotna wymiana żarówek, ale to drobnostka. Wariujące diody podświetlenia wnętrza, ekran komputera FIS, przyciski tracące precyzje w wilgotne/zimne dni, podobnie oświetlenie zewnętrzne (u mnie światło prawe "stop" kaprysiło). Psujący się cupholder, włącznik świateł awaryjnych, sterownik szyb przednich, nawigacja... ech...
~Krzysztof
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Z mojej winy : "... cofaj cofaj ... i..." drobna naprawa zderzak wgnieciony , innym razem sarenka się "zapuściła" - wymiana błotnika , nakola, maski, lampy ,zderzak o dziwo cały, malowanie (koszt ok 6500 zł), geometria nienaruszona , ustawienia fabryczne (sprawdzałem)
~olesz77
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Awaria: 1. wycieraczki tylnej szyby (wada modelu) - do mechanizmu wycieraczki dostaje się woda. wymiana ok 200 zł. 2. kierownica wykonana z marnej jakości materiału - wymiana na skórzana ok 200 zł + koszt wymiany 3. przełącznik świateł - marna jakość materiału - wymiana ok 150 zł.
~Szczecinianin
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Jesli chodzi o drobiazgi to popsul mi sie silowniczek wlewu paliwa (nie zamykal sie razem z centralnym) i mozna bylo ciagnac wache przez rurke ;) Popielniczka w prawych tylnych drzwiach nie zawsze sie otwiera. I to by bylo na tyle :) Na dzien dzisiejszy daje 5
~1mb2@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Wymieniałem: klocki z tyłu, czujnik stopu, czujnik temp. płynu chłodniczergo, rozrząd, oba przeguby. Koło pasowe w sprężarce klimy. Oczywiście oleje. To wszystko w przedziale przebiegu 75000-113000.
~Paweł
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Myślę że auto jest dobrze wykonane, więc nie mam się do czego przyczepić. Może tylko tzw. \"łuszczyca\" węwnętrznych elementów wyposażenia. Przypadłość grupy Audi/VW
~Jaro
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
wymiana zamka drzwi kierowcy, drzwi pasażera zaczynają podobnie niedomagać. zatarte łożysko ślizgowe wycieraczki szyby przedniej. Nie działa spryskiwacz tylnej szyby.
~kette
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Przez dwa lata padł mi podnośnik szyb (45 zł + wymiana), wężyk podciśnienia (10 zł/m wymiana samemu i czujnik cofania (50 zł na all.. wymiana samemu)
Dziennik kosztów dla Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
~brumek29@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Tylko części eksploatacyjne. Raz zawiódł przekaźnik od kierunkowskazów, ale wystarczyło go wyjąć i przeczyścić( zaśniedziały styki)
Audi A6 C5 Avant