Lista ocen Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Klodex
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Silnik to słynna jednostka 1.9 TDI o oznaczeniu AWX i mocy 130KM. Motor ten charakteryzuje się naprawdę dobrą dynamiką w trakcie napędzania "A-szóstki" co stanowi miłe zaskoczenie dla kierowcy. Do jazdy bez nadmiernych szaleństw moc w zupełności wystarcza, nawet przy podróżowaniu z czterema osobami i pełnym bagażem. Ponadto apetyt na paliwo nie jest wygórowany, wręcz powiedziałbym, że przy płynnej jeździe można osiągnąć bardzo dobry wynik jak...
~Jerry
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
1.9 tdi 130 KM, wytrzymały jak tur. Namawiano mnie na chiptuning, tylko po co? Dynamika na prawdę wystarczająca do sprawnego poruszania się po mieście i w trasie. Przyśpieszenie do 100 km/h wg GPS 10,0 s., czyli o prawie minutę lepiej niż podaje producent. Chyba dlatego, że zarówno poprzednik jak i ja dbaliśmy o auto. Niestety mina zrzednie podczas jazdy. Silnik bardzo głośny jak na tą klasę, poci się. Nie pomagały wymieniane uszczelki itp.,...
~olesz77
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Najmocniejsza strona tego auta. Ani razu nie naprawiany. Przy przebiegu 316 tyś na najlepszym oleju bez wycieków. Dynamiczny. Jedyny problem to wymiana rozrządu - dodatkowe koszty i czas ponieważ mechanik musiał zdejmować przód pojazdu. Praktycznie bezobsługowy. Mógłby być bardziej ekonomiczny śr. spalanie w cyklu mieszanym 6,5 l.
~audia6
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Doskonały silnik na trasę do tego auta. Da się nim jechać spokojnie i po mieście raczej do tego prowokuje, natomiast wyjeźdzając na autostradę pojedzie cicho i szybko - wydaje się że im szybciej tym mniej dokucza hałas. Prędkość maksymalna to naprawdę 220km/h. Prędkość podróżna autostradowa to 160km/h.
~brumek29@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Niby 130KM to mało, ale w końcu nie jest to samochod do wyscigów. Spokojnie wystarcza do normalnej jazdy, zawalidroga nie jest :) Częsci eksploatacyjne sa na poziomie tych do skody/vw... Koszt wymiany paska rozrzadu z napiczanami + pompa wody (wszystko oryginal w aso) ok 1100zl.
~Szczecinianin
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Kultura pracy nie jest odpowiednia do klasy auta, ale w koncu to tylko poczciwy 1.9 i ma prawo sobie poprykać. Jednak w porownaniu z 90 i 110 konnymi i tak jest odczuwalna poprawa. Moze to tylko kwestia lepszego wyciszenia auta, ale jednak. Oceniam na 4
~Rado
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Niby jakoś się zbiera, ale diesle nigdy mnie nie porywały. Kultura pracy bardzo niska, mógłbym rzec, że jest tu brak kultury pracy, turbo budzi się dosyć wysoko. No i brzydko brzmi, w środku przez ten dźwięk jest nieprzyjemnie
~1mb2@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Rzeczywiście kultura pracy silnika 1,9 pozostawia wiele do zyczenia. jest to jednostka napędowa sprzed paru lat. Mimo to jest kompletnie niezawodna. Jeździłem przy temperaturze -37 st. C. i przy +40. Własciwie silnik niezniszczalny.
~Paweł
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Jedynie co mi przeszkadza to niska kultura pracy silnika w porównaniu do konkurencji. Pozatym wszystko OK. Niskie zużycie paliwa a elastyczność bardzo wysoka.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
~kette
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
minus tylko za kulturę pracy ale na szczęście w A6 nie oszczędzali na wyciszeniu. Moc wystarczająca nawet dla jeżdżących szybko
Audi A6 C5 Avant