Lista ocen Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Klodex
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów w moim przypadku jest przekładnią manualną o 5 przełożeniach. Jest dobrze zestrojona co pozwala na dość elastyczną jazdę. W dodatku przełożenia są dość długie dzięki czemu w trasie nie odczuwamy nadmiernej potrzeby posiadania szóstego biegu. Przy aktualnym przebiegu wynoszącym 311 tyś. km. biegi nadal wchodzą prawidłowo, sporadycznie pojawia się haczenie przy załączaniu pierwszego biegu jednakże nie jest to kwestia...
~Paweł
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów 6-cio biegowa. Mimo dużego przebiegu działa perfekcyjnie. Ja osobiśćie lubię piąty bieg, gdyż mogę nim jeździć spokojnie, a w razie potrzeby bez redukowania biegu wystrzelić do przodu (np. wyprzedzanie TIR-a)
~olesz77
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Było by dobrze gdyby nie konieczność naprawy/regeneracji po 200 tys. km. Zaczęła głośniej pracować. Podobno wada modelu ... łożysko ataku. Przełożenie 6 biegów bardzo praktyczne. Przełączanie biegów doskonałe.
~1mb2@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Multitronic - wynalazek Audi skopiowany przez VW (DSG) i innych producentów. Komfort jazdy nie do porównania z żadną inną skrzynią. Szczególnie po Warszawie ;-)
~Jerry
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Wersja 5-biegowa. Tak, tak - rzadkość, ale daje radę. Pracuje dość lekko i precyzyjnie, ale przy 180 tys. km należało wymienić wodziki.
~Szczecinianin
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
U mnie akurat jest 6 biegowa i pracuje perfekcyjnie! Swietnie tez wycisza auto na trasie, czego brakowalo mi w skrzyni 5 biegowej. Oceniam na piatke z plusem
~audia6
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
mam 5-biegową skrzynię - bez sensu wydaje mi się 6-biegowa, ponieważ trzeba częściej sięgać do lewarka zmiany biegów, a i średnie spalanie jest wyższe
~brumek29@wp.pl
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Wszystko OK, chociaz w moim egzemplarzu jest jeszcze skrzynia 5 piegowa, potem montowane byly 6 biegowe, mysle ze na trasie spisuje sie lepiej
~Rado
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia fajna, biegi miło i "twardo" wchodzą. Trochę krótka, ale do ekonomicznej jazdy 120-140km/h wystarcza.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Szymon
Avant 1.9 TDI 130KM 96kW
Elastyczna, jak na diesla to dosyć długie przełożenia
Audi A6 C5 Avant