Lista ocen Audi Allroad C5 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2000-2005 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mantis
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Beznadziejna i tyle.Przy starcie za długo myśli.Kilka razy wyjeżdżałem z bocznej ulicy i miałem śmierć w oczach.Naciskam gaz a tu nic,nic ok dwie sekundy i dopiero jedzie.Byłem u mechanika to stwierdził że wszystko w porządku że tak działa.Według mnie to najgorsza skrzynia na jakiej jeździłem a miałem jeszcze trzy inne samochody z automatem.
~Manago
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Manualna. To jest auto idealne na trasę w mieście znacznie gorzej. 1 i 2 to w zasadzie biegi terenowe. Jedynka = ruszanie na długość samochodu. 2-ka to w zasadzie taka jedynka normalnego auta. Po mieście jeździ się na 3, 4 ,5. 6-ka rewelacja od 80ciu do 230km/h i spokojnie można wyprzedzać tiry na trasie bez redukcji.
~tomek
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
tu trudno mi cie wypowiedziec tip jest pierwsza automatyczna skrzynia jaka jezde. ze wzgledu na przelaczniki biegow w kierownicy moge manualnie zmieniac bieki co jest ok jak mi sie zapomni auto robi to samo nie ma szarpania ale i silnik nie ma zbyt duzej staini zatem dobrze zgrany zestaw z silnikiem.
~Danny
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Skrzynia manualna LOW-RANGE. Super! To nie jest samochód terenowy. daleko mu do takiego, ale z tą skrzynią ma się naprawdę poczucie terenowości wspinając się na wzniessienia na ktore zwykły samochód może tylko popatrzeć. Wielki plus. Z tą skrzynią zamochód pali 8l/100
~Jacek
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Automat starego typu 5hp19 Nie jest to zbyt wytrzymała konstrukcja chociaż znosi naprawdę dużo Przy podnoszeniu mocy silnika w okolice 250 koni i ok 550-600 niutonomertów jej życie bardzo mocno ulega skróceniu
~kamil
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Za krótkie biegi, ale to uwaga subiektywna, ponieważ w Allroad krótkie biegi mają swoją zletę (potrafi wyciągnąć ciężarówkę z rowu), na trasie z kolei zbyt wysokie obroty, co może przekładać się na spalanie
~j23
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Precyzyjna z trochę krótka jedynka ale do przyzwyczajenia. Biegi wchodzą płynnie , synchronizatory nie haczą łożyska nie huczą. OK. Niestety manualnych jest dużo mniej ale warto poszukać.
~Red
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
skrzynia jakby nie zestrojona z moca i masa auta, nie rwie, nie szarpie ale czasem wyraznie nie moze sie zdecydowac czy wrzucic bieg czy isc na browar
~kropka
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Skrzynia biegów - porażka. Padła mi akurat wtedy, kiedy byłam na wakacjach poza krajem. O kosztach naprawy w UE nie muszę wspominać.

Usterki Audi Allroad C5

Audi Allroad C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mjachymiak@interia.pl
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Chociaż, przy większych prędkościach przydałby się automat szesciostopniowy, jak w obecnym modelu