Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Michuj90, 3 lata temu
Silnik 3.0 530d 218KM 160kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530d 218KM 160kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Auto serwisowane do konca w aso. Kupione przy 227 tys km od 1 właściciela. Zrobilem dopiero 5 tys km. Przesiadłem się z innego bmw. Auto wygodne, dobrze wyciszone,z manualem spalanie wg komputera ok 6.8-7.5l. jezdze glownie po trasach. Najwieksze pozytywne wrazenie robi silnik. Po przesiadce z benzyny myslalem ze będzie mi ciezko sie przyzwyczaic do diesla ale: dynamika bardzo dobra, spalanie bardzo dobre, akustyka silnika przyjemna dla ucha, wibracji nie odczuwam. Mialem niemiła przygodę-urwalą sie klapka i uszkodziła glowice-remont jednostki 4000 zl. Wiedziałem,ze należy usunać klapki z kolektora ssacego ale nie zdążyłem tego zrobic. Po naprawie silnika wszystko ok. Zalety auta:komfort.wyciszenie.prowadzenie,dynamika.spalanie.przestrzen Wyglad, wyposażenie. Wady:wadliwe klapki w kolektorze, pekniete sprezyny tylne(to samo bylo w e46), skrzypienie z okolic tylnej skorzanej kanapy, hamulce-moglyby mocniej łapać-w e46 bylo lepiej, brak miejsca na "pierdoły" na tunelu srodkowym. Mocno sredniej jakosci audio, Brak fabrycznych mocowań do belek dachowych w sedanie-belki mocuje się bezpośrednio do ramy auta.w e46 wg mnie lepiej to rozwiązano. Cechy auta: stosunkowo drogie w utrzymaniu m.in 6x świece zarowe, 8l oleju silnikowego, opona 1 szt ok 700zl (275x35x18), brak wskaznika temp oleju/chlodziwa na desce rozdzielczej(da ske ustawic to w ukrytym menu albo sugerować się kreskami przy obrotomierzu-wg mnie zwykly wskaznik bylby prostszy/lepszy). Wiele kontrowersji budzi temat usuwania klap z kolektora ssącego. Ja zalecilbym jednak wywalić. Mnie urwanie klapki kosztowaló 4 tys a mogło byc gorzej. Po usunieciu odczuwam spadek mocy w dolnym zakresie obrotow o ok 10-15%. Na hamowni to sie nie potwierdza ale przy turlaniu się po miescie idzie to wyczuć.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530d 218KM 160kW [l/100km]

8,4