Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

Zulu, 5 lat temu
Silnik 520 d 177KM 130kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 5 E60 Touring 520 d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Przede wszystkim spalanie, przy takiej masie i automacie to naprawdę rewelacyjny wynik, niezła dynamika jak na 2 litrowy silnik i masę samochodu
Układ hamulcowy : Bardzo wydajny choć nie lubiący zamienników
Silnik : Może nie uciążliwe usterki co wymagania finansowe w celu utrzymania go w dobrej kondycji, bo albo się porządnie serwisuje i cieszy się jazdą albo oszczędza a później narzeka jaki to zły i awaryjny silnik skonstruowało BMW
Samochód jest świetny z perspektywy kierowcy - wygodny, pewny w prowadzeniu, oszczędny a przy tym wystarczająco dynamiczny, czuć że to marka premium. Odczujemy to również w portfelu gdy chcemy utrzymywać go w odpowiedniej kondycji tym bardziej jak samochód służy do pracy i robi się nim duże przebiegi. Dla tych co nie lubią wydawać na serwis odradzam zakup bo prędzej czy później zemści się to na nich, jeżeli jednak nie zamierzamy oszczędzać samochód odwdzięczy się naprawdę sporą przyjemnością z jazdy. Chyba nie ma lepszego podsumowania tego samochodu.
Niska kultura pracy, niezła dynamika, bardzo oszczędny.
Trochę ospała ale i tak nieźle jak na klasyczny automat, duży plus dla dźwigni w wersji poliftowej dzięki któremu można szybko bez zbędnego wajchowania zmieniać pozycje no i nie ma możliwości zapomnieć przełożyć na pozycję P.
Właściwości jezdne bardzo dobre, pewne prowadzenie przy dużym komforcie, mogłoby być trochę cichsze. U mnie są 16" koła więc przy większych kołach i niższym profilu hałas z zawieszenia pewnie będzie się nasilał.
Nie mam żadnych uwag
Bez uwag
Bardzo wygodne fotele, układ przełączników i intuicyjność w obsłudze bez zarzutu (ale tylko w wersji z nowym idrive).
Czasami trzeba pomóc automatowi zwłaszcza w cieplejsze dni, nigdy nie miałem problemu z parowaniem szyb, bardzo dobrze działa automatyczny obieg wewnętrzny
Duże z zewnątrz dość małe w środku, o ile z przodu można wygodnie zając pozycję to osoba dorosła siadająca z mną (przy 190cm wzrostu) ma już mały kłopot z nogami.
O ile opory powietrza przy dużych prędkościach nie stanowią problemu to już odgłos silnika i praca zawieszenia przy niższych prędkościach bardzo daje się we znaki co nie przystoi do tej klasy samochodu
I tutaj przestroga dla wszystkich zastanawiających się nad kupnem tego samochodu. Jeżeli chcemy nim dużo jeździć i utrzymywać go w dobrym stanie technicznym koszty są naprawdę spore. Wymiana rozrządu, wymiana hamulców (zapomnijcie o zamiennikach) i każda najmniejsza pierdółka kosztuje w oryginale majątek, no może prawie każda. Tak czy siak jeżeli mamy zamiar wydać ostatnie pieniądze na ten samochód to zdecydowanie nie polecam bo później możemy się mocno zdziwić.
Wg mnie stosunek jest adekwatny, zawsze chciałoby się coś poprawić ale i tak nie jest źle :)
Już było ich trochę: przerwana wiązka w klapie, padnięty czujnik temperatury w panelu klimatyzacji, termostat, wzmacniacz anetny i parę drobniejszych rzeczy ale to w 8 letnim samochodzie z takim przebiegiem ma prawo się dziać.
Po przejechaniu ponad 50 tys km w nieco ponad pół roku nie zdarzyła mi się poważna usterka choć zapewne jej zapobiegłem wymieniając rozrząd czy regenerując turbinę. Myślę, że jak ktoś chce oszczędzać na tym samochodzie może tutaj wpisywać zdecydowanie więcej informacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 520 d 177KM 130kW [l/100km]

6,8