Lista ocen Chevrolet Cruze Sedan (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Auto pali jak na swoje rozmiary w miarę. Jeżeli ktoś spodziewał się w rodzinnym sedanie z benzynowym silnikiem spalania jak w toyocie aygo to pewnie jest rozczarowany. Nawet nowoczesne turbodoładowane eco benzyny z start stop tych gabarytów w mieście średnich rozmiarów nie zejdą poniżej 10l/100 i tak samo jest w cruze 10-12l w zależności od pory roku i tego czy mi się śpieszy. Dodam że nie stosuje się ściśle do zasad ecodrivingu. W trasie z...
~Darek
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Czytając te opinie trochę się przeraziłem tym spalaniem. Jednak w praktyce wygląda to nie najgorzej. W trasie przy włączonym tempomacie przy 100-110 km/h spokojnie 6L, w mieście 8L bez szaleństw ale też nie jak emeryt. Ogólnie rzecz biorąc przy tym silniku uzyskanie takiego wyniku uważam za dobry rezultat. Wyciszenie spoko, stabilność auta w zakrętach rewelacyjna :)
~Diego23
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
~`300-400 km na jednej butli to bajka (tylko w trasie). W mieście koszty paliwa rosną,ale i tak to nic w porównaniu z nowoczesnymi turbobenzynami. Jak na 1.8 litra super ekonomiczny. Olej,filtry , płyny - castrol, mobil , dot4 itd mozna kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym wiec nie ma jakiejś drożyzny. Nie miałem żadnej poważniejszej awarii wiec nie wiem jak z innymi częściami.
~Warszawiak
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Wraz z upływem kilometrów spalanie spadło i się ustabilizowało. Przy przebiegu 3000km spalanie w mieście wynosiło około 10-11,5l / 100km. Teraz przy przebiegu 24000km wynosi 8,4-10,5l/100km. W trasie minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć przy bardzo spokojnej jeździe to 5,9l/100, jednak normalnie trzeba się liczyć 7-8 litrów w trasie i 10 w mieście przy włączonej klimie.
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Średnie spalanie to 10,9 l. Większość w mieście. Na trasie przy prędkości 90-100 km/h spalił 6,8 litra, natomiast w mieście potrafi spalić przy spokojnej jeździe, przy częstym hamowaniu spalić 13 litrów!!!!! Mógłby być bardziej ekonomiczny, ale cóż. Poza nagłośnieniem to drugi minus Cruza - ten poważny. Części do niego to też chyba trochę przesada-przynajmniej w serwisie.
~Stefan
Sedan 2.0 TD 150KM 110kW
Nie chce kłamać. Auto traktuje normalnie głównie na trasie W-wa: Berlin, Bordeaux. Po mieście jeżdze innym mniejszym automatem. Po trasie tym cyrkiem chevy. 7,0 + 1 = 8 l po mieście 5 + 1 = 6 l po trasie Komputer kłamie o 1 litr. Po naziladzie 160km/h = 7 l. Przy jeździe 80km/h da się uzyskać 5 l. Ogólnie to nie jeżdżę oszczędnie. Proszę się nie sugerować!
~etac_owiec
Sedan 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Pytam sie tego co wymyslil cene filtra do 2.0 VCDi. Ponad 300 zl za filtr oleju to przegiecie, cena w Lacetti byla duza, ale do Cruze\'a z 163 konnym silnikiem to jakas paranoja. Mam nadzieje ze to jakies prototypy sprzedaja, albo ze pojawi sie cos na rynku, bo nie wiem czym jest podyktowana ta cena, skor poprzedni filtr wyglada podobnie
~Leszek 1973
Sedan 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Jak na tak mocnego diesla jest całkiem ok, mi po zrobieniu ponad 20tyś kilometrów średnio komputer pokazuje 6,6 litra co przy moim stylu jazdy jest bardzo dobrym wynikiem. Pamiętajmy ze teraz producenci zmuszeni są do montowania takich ustrojstw jak np DPF bez tych \"wynalazków\" wyniki spalania zapewne były by niższe.
~smarek
Sedan 2.0 VCDI 16V 150KM 110kW
No tutaj to nie trzeba przekonywać, że diesel dużo lepszy od benzyny, bo spalanie dużo niższe, a paliwo nadal tańsze. Jeśli chodzi o przeglądy, to jeszcze nie miałem okazji się przekonać o cenach, ale nie powinno być drożej niż z oplami, bo w sumie to ten sam salon samochodowy. Napraw na szczęscie nie miałem.

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~fillo
Sedan 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Minimalne zanotowane średnie zużycie paliwa to 7.0 l/100 km, ostatnio 8.1 po Warszawie. Jak na benzyniaka 124 KM to chyba dobrze. O cenach przeglądów i napraw nie mogę nic powiedzieć. Zwrócę tylko uwagę na różnicę między cenami części do Cruza i Astry IV które wydają się być identyczne.
Chevrolet Cruze Sedan