Ocena kierowcy - Chevrolet Epica

Silnik 2.0 24v 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Epica 2.0 24v 143KM 105kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wyciszenie, sądziłem, że silnik będzie bardziej słyszalny,
Ogólnie samochód bardzo mi przypadł do gustu, jest cichy, dobrze się prowadzi, nie spala dużo, dobrze tłumi nierówności. Mogę z czystym sumieniem polecić.
Pracuje równiutko, bardzo elastyczny na każdym biegu. Bardzo szybko przyspiesza, aż rwie się do przodu.
Trzeba się trochę przyzwyczaić, czasem dziwnie wchodzi jedynka, ale ogólnie jestem zadowolony.
Bardzo dobrze tłumi nierówności, bardzo dobrze się prowadzi również przy przyspieszaniu na zakrętach.
Duża szyba, szerokie dobrze zbierające lusterka. Wcześniej jeździłem Aveo i teraz mam o wiele lepszą widoczność, jest to róznica jak niebo i ziemia.
Każdego dnia jak wsiadam do Epiki zwracam właśnie uwagę na ergonomię. Wszystkie przełączniki są może pozbawione ekstrawagancji, jest to dość surowy design, jednak wszystko jest pod ręką jak trzeba. Nie ma niepotrzebnych bajerów i ja to właśnie lubię.
Bardzo dobrze, automatyczna klimatyzacja robi swoje, a ogrzewanie i odszranianie szyb i lusterek działają szybko i bezproblemowo.
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu i z tyłu, nie mam zastrzeżeń, jeździ się bardzo wygodnie.
Silnik na wolnych obrotach jest praktycznie niesłyszalny. Na wyższych ledwo go słychać, głośność jest na poziomie szumu opływającego powietrza, czego też nie słychać głośno. Nie mogę się nadziwić, że jadę 30 km/h i 100 km/h, a silnik pracuje tak samo cicho. Praktycznie jadąc w środku otoczenie nie istnieje, nic nie słychać.
Spalanie na mieście ok 9,5-10 l, na trasie ok 8-8,5 l, myślę, że jak na silnik 2.0 to nie jest źle.
Uważam, że jak za cenę 88 tys. za wersję najlepiej wyposażoną jest to dobre optimum.
Trudno określić po tak małym przebiegu, ale na razie nie ma żadnych problemów.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 24v 143KM 105kW [l/100km]