Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

GPRP, 13 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : zaskoczenie in minus: kontrolka check engine i wymiana amortyzatorów. Zaskoczenie in plus: mam prawie 100tys przebiegu a 4 osoby wzięły mój samochód za fabrycznie nowy. Fakt że o niego dbam ale i tak miło było usłyszeć taką opinię od zupełnie obcych ludzi. Pomimo jego wad i tak warto go zatrzymać. Poza tym świetnie wygląda w bordowym kolorze.
oceniam to auto drugi raz po pełnym roku użytkowania i 20tys. kilometrów. To nadal świetny samochód. Może trochę przesadziłem z tym spalaniem przed rokiem ale jednak nadal uważam, że jest odrobinę za duże. Bagażnik wystarczy tylko dla 2 osób i to też nie zawsze. Ale widziały gały co brały, więc nie mam prawa na to narzekać. Poza tym karoseria 5htb jest moim zdaniem bardzo ładna. I przy okazji świetnie zabezpieczona przed korozją.
przy 88tys. zapaliła się kontrolka silnika. Podobno problem z zaworem EGR wywołany instalacją LPG. Na jazdę i ekonomikę ten błąd nie wpłynął w żaden sposób. Wykasowano go i jeżdże dalej jak jeździłem. Jednak wolałbym żeby ta kontrolka nigdy się nie zaświeciła.
ciągle ok. nic złego się nie dzieje
mechanik powiedział żeby przy 88tys. wymienić amortyzatory z przodu. Więc wymieniłem chociaż podczas jazdy nie zauważyłem nigdy nic niepokojącego i pewnie gdyby nie mechanik to nadal jeździłbym na tych samych amorkach. Ale wymiana przy 88.tys to chyba za wcześnie. moim zdaniem minus
bez zastrzeżeń
wszystko pod ręką. bez zastrzeżeń
klimatyzacja mało wydajna. moim zdaniem za małe dysze w stosunku do kubatury auta
cofam to co napisałem przed rokiem odnośnie fotela kierowcy. Regulacja jest w porządku i ogólnie ok ale sam fotel męczy na długich trasach. Od pasażerów drugiego rzędu miło usłyszeć że mają dużo miejsca i że im wygodnie.
głośny przy wyższych prędkościach
moim zdaniem za dużo pali i przez ten rok w sumie nic się nie zmieniło. Uważam że konkurencja w klasie kompakt z silnikiem 1,6 pali mniej benzyny. Ale po zamontowaniu instalacji LPG da się utrzymać koszty w ryzach.
ciągle bardzo dobry
z drobiazgów czy elektroniki to nie popsuło się nic. Nie wiem jednak jak traktować kontrolkę check engine. Zapaliła się ale nie unieruchomiła auta i generalnie nie miała żadnego wpływu na jazdę. Z zapaloną kontrolką czy bez jeździło się tak samo. Ale uznajmy że nie powinna ona się zapalić więc check engine: in minus.
amortyzatory, mechanik namówił mnie na ich wymianę przy 88tys. ale czy dałem się zmanipulować czy amortyzatory rzeczywiście nadawały się już wtedy koniecznie do wymiany? nie wiem. podczas jazdy nie odczuwałem niczego co mogłoby świadczyć o konieczności ich wymiany. no dobra, ale jednak wymiana przy 88tys. in minus.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

9,5