Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

sz, 9 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Bardzo przyzwoite auto. Kupiłem je, bo szukałem prostego, taniego, w miarę świeżego auta od pierwszego właściciela. Jestem 100% zadowolony ze swojego wyboru.
Silnik 1.6 jest w sam raz. Na trasie jeździ się spokojnie 110-120, nie ma problemów ze zbieraniem i wyprzedzaniem. Cichy.
W moim poprzednim aucie lewarek chodził bardziej sztywno i precyzyjnie, ale nie oznacza to problemów ze zmianami biegów. Skrzynia zestopniowana poprawnie.
Lubię miękkie auta, więc zawieszenie lacetti bardzo mi podchodzi. Nie jest to francuz, ale Lacetti zapewnia kompromis pomiędzy przechylaniem w zakrętach a komfortem.
Trochę niewygodny fotel - ciężko było mi się do niego wpasować. Warto przymierzyć się do niego przed zakupem auta. Dużo miejsca w środku - brak zastrzeżeń :)
Jest sporo schowków, wnętrze jest proste ale zawiera wszystko co potrzebne. Przełączniki pod ręką. Takiego czegoś właśnie szukałem.
Klima i ogrzewania mogłyby być wydajniejsze. Znany temat - ogrzewanie ciut za słabe, klimatyzacja łagodna. Lepszy byłby climatronic.
Duuuużo miejsca na nogi dla kierowcy i pasażerów. Jest to kosztem bagażnika, warto rozważyć przed zakupem.
Lubię to auto, bo jest ciche do prędkości 120-130km/h. CICHE, to znaczy że naprawdę jedzie się na pełnym komforcie.
Mógłby palić mniej. Z drugiej strony nie psuje się, a części są tanie.
Bardzo dobry wybór w cenie do 13k pln (2014r)
Typowe dla tego modelu - wężyk tylnego spryskiwacza, zegarek, łączniki stabilizatora.. Drobne rzeczy, które naprawiłem w międzyczasie..
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]