Lista ocen Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 (80) - Silnik

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolony
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Bardzo cichy, w czasie postoju w kabinie prawie go nie słychać. Ładnie brzmi na wyższych obrotach. Dopiero go docieram, mam go od tygodnia więc jeżdżę spokojnie, ale ma temperament, dosłownie muska się pedał gazu, a on od razu przyspiesza. Jeździłem, poprzednio dieslem 130 KM, ale Chevi przyspiesza lepiej i nie ma dziury turbinowej hehe. Przy 60 km/h można spokojnie jechać na 5 biegu,a nawet przyspieszać. Elastyczność to naprawdę duża zaleta...
~terry222@o2.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Zbiera się powyżej 3500 rpm, ale wtedy jest głośny. Lubi klepnąć zaworami przy rozruchu, a także wtedy, gdy "nie zasmakuje" mu paliwo, mimo, że tankuję na pewnych stacjach. Małe zużycie oleju, suchy po 33 tysiącach, ale to chyba nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Spokojne wyprzedzanie na trasie dzięki 109 KM, okupione jednak dużym zużyciem paliwa.
~kubiec
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Praca śilnika jest miarowa,spokojna.Błyskawicznie wchodzi na obroty.Przyjemny delikatny, cichy pomruk śilnika przy wyższych obrotach.Żadych śladów pocenia oleju.Wspaniałe dynamiczne przyspieszenie ,chyba większe niż podaje producent-daje się to zauważyć! Uruchamianie śilnika w niskich lub wysokich temperaturach bez zmian. Tyle po 22 000km.
~norbi
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
silnik niby mocny ale spalanie to totalna pozażka, normalana jazda miasto/trasa jakies 10-11 l/100km, ale jak si erozpedzilem na autostradzie to wyszlo jakies 15-17l/100km no dobra ktos powie ze 170 km/h to sie nei jezdzi a ja mu odpowiem ze w niemczech na autostradzie nie ma ograniczen predkosci.
~tadmjk
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Silnik sprawuje się znakomicie , jest elastyczny. Pracuje jak zegarek szwajcarski , bez zastrzeżeń ! Doskonałe przyśpieszenie . Niejednemu \" silniejszemu kozakowi\" sprawiłem ogromną przykrość. Wydaje mi się ,że przyśpieszenie będzie lepsze , niż podaje producent.
~Chudy-Gdańsk
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
To moje pierwsze nowe auto i kupując nowość są obawy, póki co ogólne wrażenie ok , zobaczymy po trzech latach. Przekonująca cena do wyposarzenia i możliwości polskiego rynku, napewno lepsze nowe niż sprowadzane . Silnik świetnie się sprawdza przy wyższych obrotach.
~Egon
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Jestem zadowolony. Spodziewałem się, że 1,6 to będzie za mało - tymczasem nawet przy pełnym obciążeniu zachowuje dynamikę. Choć w normalnym trybie zmiany biegów jest pewna dziura mocy pomiędzy 100 a 120 km/h na piątce. To przeszkadza przy wyprzedzaniu.
~chevy_73
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Jak na 1600 - badzo dobrze. Kopa dostaje powyżej 3 tys. obr. Elastyczny, nie ma problemu z wyprzedzaniem. Na autostradzie A4 - co prawda na pagórkowatym terenie - rozpędziłem auto do 200 km/h i jeszcze mógł iśc dalej (w katalogu podają maks. 187 km/h).
~SlavekZ
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Jest dynamiczny przy wyższych obrotach, przy nizszych zadowoli amatorow spokojnej jazdy. Charakteryzuje się bardzo dobrą elastycznością. Pracuje cicho przy niskich obrotach - przy wyższych staje sie dość głośny. Jak na moje potrzeby wystarczy.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
11,2
~torrevado@vp.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Praca silnika bez najmniejszych zastrzeżeń. Zarówno przyspieszenie jak i elastyczność są na bardzo dobrym poziomie. Po drugie silnik bardzo dobrze wyciszony. Po zapłonie słyszy ię tylko bardzo cichutki nawet miły pomruk.
Chevrolet Lacetti Kombi