Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Sedan

wer, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Lacetti Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony, za cenę (42000 zł, sedan) dostałem samochód w pełni wyposażony, duży i wygodny. W tym przedziale cenowym nie było dla Lacetti alternatywy
1,4 litra to stanowczo za mało na samochód o wadze 1200 kg, trzeba zapomnie o szaleństwach ale do "normalnej" jazdy wystarczy. Pracuje cicho do 3 tyś obrotów.
Trochę za długi skok dzwigni, dwójka i trójka wchodzą w moim nieprecyzyjnie, czasem trzeba się całkowicie zatrzymac żeby włączyc jedynkę
Bardzo sztywny, doskonały w zakrętach ale na miejskich dziurach trochę mało komfortowy.
Bardzo dobre lusterka, widocznośc do przodu psują grube słupki ale wszyscy chyba tak mają.
Wszystko pod ręką bez zbędnych wodotrysków, trochę razi mnie włącznik przeciwmgielnych w dzwigni od wycieraczek.
W zimie ciepło, wydajna i cicha dmuchawa
Dla mnie bomba
Dosyc cichy do 120 km/h, kiepsko wyciszone nadkola, słychac każdy kamyczek wyskakujący z pod koła (zastanawiałem się nawet czy w ogóle są)
No tutaj niestety klapa, w zimie permamentne 10l/100 km, ale to chyba przez słaby silnik. W trasę jeszcze nie jeździłem.
Nie łudzę się, że nabyłem okazyjnie coś nieprzeciętnego ale myślę, że to dobry samochód za taką cenę. Trzy lata gwarancji i assistance Chevroleta. Pewien niepokój budzi jaka będzie dostępnośc części i ceny ewentualnych napraw.
A co może byc po 1000 km ?
Jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]