Lista ocen Citroen AX 1.1 60KM 44kW 1989-1997 (55) - Całokształt

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Siver
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Mój pierwszy samochód:) Kupiłem z przebiegiem 196000 km, początkowo sprawował się znakomicie, przejechałem nim nawet trasę 550km do Zakopanego i drugie tyle z powrotem absolutnie bezawaryjnie, niestety wkrótce przebieg dał o sobie znać w postaci zużycia oleju, awarii wtrysku i w końcu utraty sprężania w silniku:( Cała reszta samochodu okazała się bardzo trwała, zwłaszcza rewelacyjna blacha! Jak na małe rozmiary kierowca ma w nim sporo miejsca...
~Dariusz_Kuczynski@tenbit.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Dojeżdzam do pracy 50 km dziennie i to jest auto idelane na taki trasy. Przede wszystkim ekonomiczne i bezawaryjne. Ostatnio pojechałem na Balaton (750km w jedną stronę) z przerwą na małe ci nieco i wróciłem bez problemów. Warto stosować dobre materiały przy przeglądach bo rzutuje to na bezawaryjność. Jeżdże na Mobilu 10W/40 (półsyntetyk) i nie bierze grama oleju. ale wymiana z filtrem kosztuje już 120zł. Coś za coś. Chciałbym go wymienić na...
~xcr@o2.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
założyłem dwa tygodnie temu instalację gazową. mam wersję triade 16V. 80KM - po zainstalowaniu gazu trochę mniej dynamiczny ale i tak jest jak rakieta:) odpukac niewiele się psuje ale zawieszenie wymaga częstych poprawek -auto z racji mocy jaką posiada ma trochę twardsze zawieszenie a we Wrocławiu mamy nieciekawe drogi. Wykonanie deski rozdzielczej pozostawia dużo do życzenia- a propos gdyby ktoś chciał sprzedać kompletną deske rozdzielczą to...
~gmil@op.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Za tę cenę auto jest doskonałe, nie ma sensu czaić się na CC lub lubiące rdzę fordy i zbyt drogie volswageny. Mam dodatkowo instalację gazową - super sprawa - 8zł/100 km i chodzi wszystko bez zarzutu. Miałem parę usterek, ale zrobiłem nim ponad 50 tys. km (od 120 do ponad 170 tys, km.), jak na 12 letnie auto to i tak dobrze się spisuje. Zabezpieczenie antykorozyjne - doskonałe.
~gondoljerzy, grzesiek8@yoyo.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Gdyby nie hałaśliwość napędu i zawieszenia byłby to bardzo przyjemny samochód. A tak jest to extra wózek na miasto. Z jedną osobą b.dobra dynamika. Jestem zaskoczony małą usterkowością. Wkurzające są typowo francuskie patenty: klakson w dzwigience, francuski przegub napędowy(do wymiany osłony przy kole trzeba rozebrać całą półoś), sterowanie skrzyni dźwigienkami itp.
~Grzesiek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Świetne autko oczywiście jak na produkcje z lat 90-tych. Ocynkowane nadwozie pozbawia nas problemów z rdzą, a co za tym idzie można przymknąć oko na słabsze zawieszenie. Doskonały silnik 1.1 - dynamiczny i oszczędny, a przede wszystkim trwały. To pierwowzór silnika który jest obecnie montowany w najnowszych produkcjach citroena i peugeota.
~sergiusz
Hatchback 1.1 60KM 44kW
nie byłem przekonany co do zakupu tego samochodu (nie wygląda jak AUDI TT), jednak przejechałem nim w pół roku 40000 km ( byłem w hiszpani i zwiedziłem pół polski). cytrynka pracuje także jako auto dostawcze w małej firmie. przez ten czas doszedłem do wnisku takiego, że mam niezawodne, wygodne i ekonomiczne auto za bardzo małe pieniądze.
~uzik9mm@polmail.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Jak na :francuza:samochód spisuje się bdb.Być może to zasługa tego,że ten ezemplarz był na rynek niemiecki.Był serwisowany i użytkowany przez starszego pana.Ma też dore wyposażenie:welur,fabryczny RM,dzielone oparcie,metalik[po 13 latach OK],reg.reflektorów itp.No i cena-niższa od cinqecento a osiągi lepsze niż cc.sporting.
~Tomek_taxi@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Citroen ax jest niczym nie wyróżniającym się, tanim autkiem , które potrafi solidnie przyłożyć 170 km/h i 12 s do setki z silnika 1,1 to dużo. Jeżeli zadbasz o niego odwdzięczy ci się bezawaryjną jazdą oraz niskim zużyciem na paliwo 5 litrów na setke. Dla mnie jest autem doskonałym nigdy go nie sprzedam!!
~prociaszek@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
to moje pierwsze auto, więc nie mam za bardzo porównania, ale wydaje mi się, że jeszcze dosyć gługo się z nim nie rozstanę, 8-8,5l/100km, to może sporo, ale jak się weźmie pod uwagę, że to gaz, to nie jest takie obciążenie dla portfela, w końcu ok. 15zł, więc nic, tylko wsiadać i jeździć.