Lista ocen Citroen Berlingo II (69) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lewsey89
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Samochód garażowany w przydomowym ogrzewanym garażu, więc zawsze jest odpowiednia temperatura. Klimatyzacja 2-strefowa, automatyczna z regulacją co 0,5 stopnia. Kratki nawiewów regulują się w bardzo szerokim zakresie co pozwala na takie ustawienie, aby klimatyzacja nie dmuchała nam w twarz. klimatyzację mam ustawioną zawsze na 22 stopnie. W bardziej gorące dnia ustawiam na 21, w ekstremalne upały 20-19,5 ale wtedy max nawiew na szyby i jest...
~xen
Combi Facelifting 1.6 HDI 90KM 66kW
Bardzo szybko się nagrzewa i chłodzi. Klimatyzacja automatyczna działa bardzo dobrze, zimią czy latem mam zawsze ustawione 22stopnie i nic nie kręcę temperaturą. Grzeje doskonale, chłodzi też bardzo dobrze. Wadą jest to że jak wsiadam do auta nagrzanego i uruchamia się klimatyzacja żeby schłodzić auto do 22 stopni, to siła nadmuchu jest tak duża, że klapki od nawiewu same się zamykają a wtedy jeszcze bardziej dudni i dmucha bo potrzebuje...
~Grimpal
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
TO samo co w wv mała pojemosc + turbo = zimno w srodku jesli stoimy w korkach . Bardzo słaby nawien na nogi ( ja mam climartonic po ustawieniunawiewu na nogi polowa i tak leci na szybe przednia , nie wiem jak jest w recznym ). Najwieksza wada konstrukcyja jest nawiew powietrza na szybe sporo powyzej linii wycieraczek , co oznacza odkuwanie ich co 5 minut jak pada snieg . Nawiew nie jest w stanie podgrzac szyby aby wyceraczki nie przymarzły...
~JAREK I ANETA
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
DOBRZE GRZEJE ZIMĄ I CHŁODZI LATEM BEZ UWAG ALE!!!!!!!!!!!: PODCZAS DZIAŁANIA ZWŁASZCZA ZIMĄ DAJE SIĘ SŁYSZEĆ WYRAZNY ODGŁOS STUKANIA TAK JAKBY KTOŚ KLIKAŁ SZYBKO WŁĄCZNIKIEM ŚWIATŁA W DOMU SERWIS STWIERDZIŁ, ŻE TO \"PANA KIEROWCA WRZUCIŁ COŚ O ŚRODKA I TO STUKA\" POTEM \"NIE WIEMY Z JAKIEJ SUBSTANCJI JEST TO COŚ CO TAM WPADŁO I DLATEGO O RÓŻNYCH TEMP. KLIKA\",A NA KOŃCU \"TEN TYP TAK MA JUMPY TEŻ CZEKAMY NA AKCJĘ SERWISOWĄ\"
~Ketiw
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
Zimą na postoju silnik daje na tyle mało ciepła, że po kwadransie w korku przy -20 temperatura silnika to ~60-70°C. Chyba na kratkę założę jakąś przegrodę (z grubej tkaniny) aby zmniejszyć wychładzanie kabiny. Klima manualna super chłodzi - nawet musze dawać trochę ciepłego bo za zimno. Mało przeszklenia powoduje, że sktecznie schładza w kilkanascie sekund po właczeniu, a biały samochód nie nagrzewa się.
~Sławek
Van Long Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW
Działa dobrze. I grzeje i chłodzi. W aucie jest przegroda z kratką więc aby wyciszyć przedział ładunkowy i ogrzać kabinę przykręciłam karimatę od jogi(usztywniłem/przyłapałem po długości to cienkimi plastykowymi listwami elektrycznymi). Za 45 zł (tak,tak dobrze widzicie) załatwiłem hałas i nagrzanie kabiny
~Lewsey89
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Mam klimatyzacje dwustrefowa. Regulacja co 0.5 stopnia. Kratki nawiewow daja sie regulowac w bardzo szerokim zakresie, co zapobiega dmuchaniu prosto w twarz. Dobrze grzeje, super chłodzi. Trochę za długo moim zdaniem nagrzewa się silnik. Dokupiłem osłonę chłodnicy na zimę ale nie widzę różnicy.
~info@sebastian-contractor.co.uk
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
Prawdopodobnie w zime moze byc ciezko nagrzac kabine (nieprzetestowane, ale przy temp 10stopni ogrzewanie trzeba bylo ustawic na pozycie 3/5). Aby uzyskac centralny nawiew nalezy przestawic kierunek nadmuchu, niema mozliwosci uzyskac nawiewu na 3 plaszczyzny na raz, co jest duzo wada wg mnie.
~Rysiek z Klanu
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Tutaj wszystko ok. Auto grzało jak głupie w zimę. Co prawda silnik nagrzewał się dopiero po 10 km ale ogrzewanie sprawnie działało. Nigdy też nie parowały szyby, pewnie ze względu na gabaryty auta i zgromadzone w nim powietrze. Klimatyzacja również sprawnie działała.
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo II
10,1
~Marcin
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Mega pozytywnie, klimatyzacja dwustrefowa jest bardzo wydajna w upalne dni. Dodatkowo jest elektryczne dogrzewanie w zimie, zanim się silnik nagrzeje po chwili czuć ciepłe powietrze. Bardzo sobie cenię panoramiczny dach , bo z nim jest dodatkowy nawiew na tył.