Lista ocen Citroen Berlingo II (76) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek z Klanu
Combi Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Jeśli wyciszeniem nazywamy stukot i rezonans blachy na każdym wertepie czy tarkach lub betonowych nawierzchniach przystankowych to wyciszenia nie było. Wspomniany opad deszczu i walenie kropel o dach było okropne. Nie mówiąc już o słyszalnych odgłosach zawieszenia, czy charakterystycznym odgłosie zamykanych drzwi (blacha) tudzież słyszalnym wietrze przy prędkościach rzędu 100 km/h.
~_greg_kwas
Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW
Tu trudno powiedzieć, daję 3.5 więc zaokrąglam do 4. Przy 130 trzeba podgłośnić radio i wyraźnie już słychać silnik. Diesel na 3 tyś obrotów na minutę... Do 110 jeździ się spoko. Nie wiem czy w dzisiejszych czasach nie powinienem raczej dać 3. To na pewno nie jest mocna strona tego auta. Tragedii nie ma. Porównywalny z Oplem Corsą D. Jeśłi macie możliwość bierzcie wersję 6 biegową.
~Łukasz K.
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
W wersji z paką ciężko mówić o wyciszeniu. Owszem kabina wyciszona jest dobrze, ale paka juz wcale, słychać wszystko co nietrzeba i powyżej 130 km/h trzeba do siebie krzyczeć. Dodam jeszcze że od nowości w lato (najczęściej w upały)kierownica trzeszczy i piszczy jak stary tapczan - zbyt ciasno spasowane plastiki, w zimę problemu nie ma.
~Sławek
Van Long Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW
Znakomicie. Tak do lekko ponad 120 km/h cicho, niestety powyżej ewidentny brak 6 biegu. W aucie jest przegroda z kratką więc aby wyciszyć przedział ładunkowy przykręciłam karimatę od jogi (usztywniłem/przyłapałem po długości to cienkimi listwami elektrycznymi). Za 45 zł (tak,tak dobrze widzicie) załatwiłem hałas i nagrzanie kabiny
~Bernard
Van Long Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW
Narazie nic nie stuka i nie puka więc wypowiedzieć się mogę że nie przeszkadzają dzwięki z paki bo jest ich mało, ale są. cudów nie ma i w blaszanej pace jak pada deszcz słychać wszystko. część pasażerska bez zarzutu. Zanim zakupiłem berlingo testowałe citana, kangoo, vito, caddy i subiektywnie jest tu chyba najciszej.
~Bulek27
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Ktoś pisał jest za głośny, Jest wporządeczku jadąc do 110 km/h nie odczuwam głośności, jadąc 130 może troszkę ale jak często jeździmy 130km/h przypominam że jadąc tym autem 130 km/h odczuwalna prędkość to jakieś 155 km/h ponieważ jest wysoki a pozycja za kierownicą jest pionowa tak jak kierowcy w autobusie.
~Mariusz D
Combi Facelifting 2015 1.6 VTi 120KM 88kW
To drugi mankament tego samochodu - słabe wyciszenie. Przy prędkościach autostradowych jest głośno. Ale nawet przy jeździe miejskiej wszystko z zewnątrz słychać jakby okno było cały czas otwarte a mam nowy samochód. Chyba niezbyt dobrze dopasowane uszczelki na moje ucho.
~Jędker
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Do 120 km/h jest ok. powyżej zaczyna hałasować, przy 150 km/h, trzeba mocno podniesionym głosem mówić. Mam BMW e38 i tam przy 210 km/h rozmawia się spokojnie. Tak BTW przy jeździe ze stałą prędkością 160, Berlingo pali tyle samo, co BMW z silnikiem benzynowym 4.4 czyli 12,5l ;)
~Makintosz1508
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Przy 120 km/h nie pogłaśniałem radia, ani nie szeptałem głośniej. Znajomemu długo tłumaczyłem, że to diesel. Można się czepiać, że to i tamto ale w końcu to osobowa wersja dostaw czaka. Powiem tak, najgorszym hałasem to wiatr owiewający relingi przy 150 km/h ;)
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo II
10,1
~lukas_t1@wp.pl
Van 1.6 HDI 92KM 68kW
Trudno wymagać ciszy jak w luksusowych limuzynach, szczególnie przy większych predkosciach... Blaszana buda jest w porównaniu do osobówek głośna (gdy jest pusta, jub gdy pada deszcz), jednak w porównaniu do dostawczaków całkiem całkiem nieźle