Lista ocen Citroen BX (119) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej N. Citroen Bx 19 TGD Evasion.
Kombi 1.9 D 69KM 51kW
Lepsza wentylacja i ogrzewanie w autach z roczników do 1996r (możliwość bezpośredniego nawiewu zimnego powietrza przez specjalne nawiewy z zewnątrz kabiny). W modelach od jesieni 1996r w kturych zaślepiono te nawiewy, bez włączenia dmuchawy brak wentylacji i ogrzewania. Miałem bx z 1985r ogrz. i went. była rewelacyjna zimą przy mrozach jeżdziłem w koszuli a teraz mam z 1991r i kicha zimą zimno a latem gorąco. Dla tego daję zarocznik 1991 ocenę...
~Borpost
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Doskonały nadmuch. Nigdy nie miałem zaparowanych szyb dłużej niż 5 min od włączeniu silnika - nawet zimą szybko odtajało i najdalej po 10 miałem super widoczność. W największe mrozy miałem bardzo ciepło, czasem aż za bardzo. No i regulacja temperatury i siły nawiewu płynna a nie skokowa jak to bywa nawet jeszcze w wielu współczesnych samochodach!!!
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Ogrzewanie dobre, aczkolwiek w moim aucie siadła dmuchawa więc trudno to ocenić. Bez dmuchawy zimą auto ogrzewało się w czasie jazdy nieźle, więc pewnie z działającym nadmuchem byłoby bdb. Wersja z szyberdachem pozwala świetnie wietrzyć wnętrze latem, zwłaszcza, że dach otwiera się na dwa sposoby - przez rozsuwanie i uchył.
~Bako
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Błyskawicznie grzeje.Po kilku minutach pracy silnika, szyby są suche. Nigdy nie miałem problemów z zaparowanymi oknami (nawet boczne i tylne zaraz odparowują. W zimie błyskawicznie nagrzewa i w największe mrozy jest ciepło i sucho. Komfort!! Wentylator z płynną regulacją na max zrzuca beret z głowy ;-)
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Super wydajna dmuchawa, której nie słychć na wolniejszych biegach. Ogrzewanko bardzo dobre, w zimie daje czadu już po 3-4 minutach. Ponieważ w moim aucie nie ma klimatyzacji, to nie wiem co bym zrobił bez szyberdachu :)
~scypr1@wp.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
wentylator nawiewny z płynną regulacją obrotów, przy normalnej wydajności praktycznie niesłyszalny, ogrzewanie wydajne, może tylko niezbyt właściwie rozprowadzane (słabo nawiewa na nogi), górny nawiew b. wydajny
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Rewelacja. W zimie bucha żarem już po 3-4 minutach od odpalenia silnika. Dmuchawa do połowy zakresu jest praktycznie niesłyszalna a dmucha bardzo dobrze. Potem wieje jak szalona, ale już się robi głośniej.
~cit-fan
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
w zimie trochę trzeba poczekać zanim się nagrzeje, ale potem można zacząć sie rozbierać. Nie mam klimy więc latem jak w innych autach. Bardzo wygodna obsługa wentylacji - bezstopniowa regulacja nawiewu!!!
~godas@op.pl
Kombi 1.6 80KM 59kW
Niektórzy narzekają na położenie przycisków elektrycznych szyb tylnych - między przednimi fotelami. Ja jako kierowca to lubię bo mogę łatwo i szybko uchylić wszystkie szyby w upalne dni.
~bajus@o2.pl
Hatchback 1.9 GTi 122KM 90kW
Latem jest kara - nie ma szans, żeby było chłodno. Otwieram z reguły wszystkie okna i szyberdach (na szczęście pełna elektryka). Zimą też zanim się nagrzeje trzeba troszkę poczekać.