Lista ocen Citroen C-Elysee II (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Izabela
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
i to jest porażka, zimą zaczem się nagrzeję to trwa, ale powiedzmy do przyjęcia ale latem klimatyzacja jest bardzo mało wydajna. Fakt, że auto 8 godz. stoi w słońcu, bo jeżdżę nim do pracy, ale fakt też, że moim starym też stałam 8 godz. w słońcu a z klimatyzacją nie było problemu, dawała radę do 5 km miałam chłodno w aucie a w nowym po 25 km. Zgłosiłam się do serwisu, poradzono mi postawić auto w cieniu, albo kupić sobie garaż, a może dokupię...
~maariu
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Ciekawie rozwiązano panel sterujący wentylacją - pomimo, że klimatyzacja jest manualna, zastosowany wyświetlacz do jej obsługi robi wrażenie klimatronika. Osobiście mi się bardzo podoba. Samo ogrzewanie i chłodzenie są na standardowym, przyzwoitym poziomie. Ciekawie działa funkcja odszraniania przedniej szyby - załącza się elektryczna grzałka, maksymalne obroty wentylatora i klimatyzacja do osuszenia powietrza.
~martm
Sedan Facelifting 1.6 VTi 115KM 85kW
Nie wiem czy to mój egzemplarz czy ten typ tak ma, ale w porównaniu do innych aut zmiana kierunku nawiewu mało co zmienia. Nagrzewa się w miarę szybko, chłodzi również skutecznie (sprzęgło klimy głośno się załącza). Duża niedogodność zimą to wąski tunel nawiewu na szybę przednią - obejmuje jedynie jej środek!
~Robofajka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Tutaj brak zastrzeżeń...zobaczymy jak jazda będzie wyglądać z klimą, bo włączyłem tylko by sprawdzić czy działa ...no i działa :)...choć by nie słodzić to czasowe ogrzewanie tylnej szyby mogłoby działać trochę dłużej.
~Izabela
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Klimatyzacja działa teraz idealnie i bardzo wydajnie,po wgraniu na nowo oprogramowania komputera, zobaczymy czy podziałało to też na ogrzewanie, bo tej zimy nie było za dobre, dlatego jak na razie 4-y gwiazdki
~Aduss
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Wentylacja i ogrzewanie standardowe jak w większości samochodów. Nic dodać nic ująć. Po prostu jest i działa. Nawiew działa sprawnie i wydajnie. Plus za nawiewy na tył pod przednimi fotelami.
~Jack119
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Ogólnie dobrze, chociaż nagrzewa się dosyć wolno. Brak wskaźnika temperatury powoduje, że nie wiadomo czy ogrzewanie jest mało wydajne, czy jest uszkodzony termostat.
~CE147
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Wsiadając do samochodu latem przy upalnej pogodzie, po 5 sekundach jest zimno od klimatyzacji, więc wszystko działa w oczekiwanym porządku. Zimą podgrzewane fotele robią swoje.
~Pablo
Sedan 1.6 HDI 92KM 68kW
Pracuje poprawnie, w miarę cicho. Klimatyzacja spokojnie radzi sobie z gabarytami wnętrza. Minus za zastosowanie drogiego środka do klimatyzacji (taka to "ekologia" $).
~Expert
Sedan Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Grzeje i chłodzi jak należy. Szybko schładza w upalne dni. Kompresor nie wyje. Wentylator ma 8 biegów z czego nawet na 4-tym jest cichy.