Lista ocen Citroen C-Elysee II Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2016 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robofajka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Po silniku dCi jestem trochę rozpuszczony niskim zużywaniem paliwa i niskimi kosztami zakupu tegoż. Tutaj jednak 100 zł więcej miesięcznie trochę mnie dołuję ( tyle piwa nie wypitego, a i do kina z dzieckiem można było iść). Aż strach pomyśleć jak się zacznie sezon działkowy i co tydzień praktycznie dojdzie 140 km do przejechania..załamka. Chyba czas poprosić o podwyżkę ;)). Choć z drugiej strony zdaje sobie sprawę , że w Dacii po 8 latach coś...
~CE147
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Koszty eksploatacji tego modelu ograniczają się do wymiany oleju i filtrów, sezonowej wymiany opon i opłaceniu paliwa - przy jeździe pozamiejskiej można zejść do 25 złotych na 100 kilometrów, w mieście zazwyczaj potrzeba przeznaczyć około 40 złotych na 100 kilometrów (dobry wynik jak na limuzynę). Rozrząd można wymienić po 150 000 kilometrów, ale lepiej być przezornym i wymieniać co 120 000.
~alek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Chlaja paliwo jak smoki. Przy wolnej jeździe niskie spalanie, ale powyżej 140 km/godz ok 15l/100km ! Przeglądy bardzo drogie. Pierwszy 2200, drugi 2700, trzeci 3800.
~Kamilo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Silnik, zawieszenie, układ hamulcowy, różne podzespoły, wszystko to jest w miarę proste w budowie i przy tym koszty utrzymania i serwisowania są niewielkie. Zdecydowany plus!
~MatizWrocek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Na razie bez napraw więc jedynie paliwo. Na pewno tu drożej z faktu większego spalania niż w dieslu miałem i z faktu wyższej ceny jednostkowej za samo paliwo.
~Grzegorz
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Najlepiej wychodzi średnie spalanie na poziomie 8,5-9litrów gazu na 100km.Niestety nie wiem jakie jest spalanie pb .Pozdrawiam
~maariu
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Ponieważ każdy C-Elysee jest samochodem niemal nowym, to jedynym kosztem utrzymania jest koszt paliwa i ubezpieczenia.
~ja
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Ciężko powiedzieć po takim przebiegu. Komputer pokazuje średnie spalanie 7,1 l/100km. Jazda pół na pół miasto i trasa.
~Przemek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
1.6 bierze swoje, ale nie spodziewałem się tu silnika najnowszej generacji.
~adam
dopiero przejechałem 500km, mało pali szkoda fatygować sie z założeniem lpg