Lista ocen Citroen C-Elysee II Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2016 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~c-elysee
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Jeżeli chodzi o komfort. Jak na jeździe testowej jeździłem na kołach 15'' było w prządku. Natomiast u mnie na 16'' już nie jest tak różowo. Nierówności są bardziej odczuwalne a tylne zawieszenie na większej dziurze potrafi nieprzyjemnie stuknąć. Jeżeli chodzi o prowadzenie to rewelacji nie ma. Wydaje mi się, że winę ponoszą tylne sprężyny. Są tak miękkie, że jedną ręką można rozbujać samochód trzymając za bagażnik. No i...
~maariu
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Autko stworzone wprost do miasta w szczególności na polskie drogi - jeździ się bardzo delikatnie, niemal genialnie. Niestraszne nawet "głębsze" ubytki asfaltu. Wspomaganie kierownicy również stworzone wprost do miasta i ciasnych parkingów - na trasie staje się "bezduszny", ale nie jest źle. Elysee przyspiesza spokojnie do 190 km/h. Niestety większe prędkości nie przynoszą przyjemności z jazdy. Zakręty pokonuje dość pewnie,...
~Aduss
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Przez to, że zawieszenie jest raczej miękkie trakcja wypada raczej przeciętnie. Przez miękkie zawieszenie na zakrętach z dziurami pojazd traci przyczepność z podłożem i może być niebezpiecznie. Tu mam porównanie do BMW e39, w którym czegoś takiego w ogóle nie było, a miałem już nasto letni samochód. Układ jezdny niestety przeciętny i do dopracowania.
~CE147
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Wszystko ok. Nic nie szarpie, nic nie szwankuje. Należy pamiętać o tym, że samochód służy do jazdy, więc powinniśmy robić wszystko w sposób płynny i spokojny. Znajdą się zwolennicy dziwnych porównań i wybujałych oczekiwań (którzy będą go porównywać z Bugatti albo Porsche).
~adam
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
wspomaganie elektryczne leciutko sie manewruje na parkingu,hamulce żyleta po mocniejszym wciśnięciu można wylecieć przez szybe,tylne zawieszenie mogło by być twardsze ale da sie przeżyć,po dużych dołach pływa sie jak statkiem po wodzie ,wmiare ciche zawiesznie
~Kamilo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Zawieszenie jest w sumie dość miękkie, ale w zupełności da się je zaakceptować przy normalnej jeździe bez dynamicznych, ostrych skrętów i mocnych przechyłów. Układ kierowniczy jest poprawny, szału nie ma.
~Mirek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Auto jest świetne jeżeli jedziemy tylko prosto. Bardzo słaba przyczepność. Zimą trzeba bardzo uważać. Na zakrętach auto sie buja przy większym wietrze może wziąć na sąsiedni pas. Kierownica jest za duża.
~alek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Słabizna. Samochód niestabilny podczas wiatru-zniesie was nawet o cały metr w bok przy podmuchu bocznym :) Miałem tak na autostradzie! Na wybojach amortyzatory b. szybko się zużywają.
~złotówka
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Rozwiązanie zawieszenia bardzo proste, ale ma swoje niedomagania, tylne przy większym obciążeniu dobija, natomiast z przodu po 5000km pojawiła się usterka mcpersona.
~MatizWrocek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Do delikatnej jazdy ok. Auto raczej wyścigowe nie jest więc tu spisuje się ok. Trochę głośno pracują amortyzatory przednie na poprzecznych nierównościach.
Citroen C-Elysee II Sedan