Ocena kierowcy - Citroen C15

Gufer, 18 lat temu
Silnik 1.9 D 60KM 44kW
Rok produkcji 2002
Citroen C15 1.9 D 60KM 44kW 1992-2006 - Oceń swoje auto
Dla nowego ludzika w firmie . Jak przygrzmoci w słupek to straty finansowe niewielkie . Autko typu czołg , trudno tak uszkodzić tak żeby nie jechało dalej o własnych siłach . zimą super na głebokie śniegi ( C15 plus polskie zimówki ) i się nie zakopiesz .
Niezłego kopa ma . Na pusto całkiem nieźle .silnik trwały . Sypie się zawór obiegu spalin ( seryjnie w tych autkach ) . Zero prawie elektroniki i na hol odpalisz zimą . ( tylko delikatnie )
Zimą ciężko pracuje a tak to nie ma się do czego przyczepić .
Dość trwały . Po 130 tysiącach poduszki wybite na śląskich dziurach . Miękki jest .
W tych uroczych lusterkach mamy extra martwe pole niestety . Sam pare razy zepchnąłem gościa obok . Widok do tyłu ... zimą żaden ale to nieistotne .
Brzydkie i tępo wyglądające . Cóż powstał na bazie Citroena Visa z przed wieeelu lat . Mogli by troszeczkę własnej inwencji wnieść i było by super . Jak dla mnie za daleko drążek zmiany biegów . Siedzi sie przez to krzywo .
A to już porażka w tym autku . Po bokach tylko nawiew zimnego . Pracuję nad przeróbką tego .W dodatku teraz się zepsuło i zimą nie grzeje prawie .
Dobra przestrzeń ogólnie . Generlnie jeźdźi jedna osoba to wystarczy .Nie kupiłbym go jako rodzinne auto . Za tą cene to używany XM full opcja .
Dość duży szum . Ja wyłożyłem go 4 cm grubości gąbką i pomogło .Silnik powinien ładnie mruczeć .. jak jest inaczej to jest zepsuty :) .
To duży plusik . Bak starcza na 610 km max .
Nie ma bajerów to nie ma się co psuć . Zimą zamarzaja zamki . Zegarek wygląda na trwały :) .Dmuchawa po 4 latach do wymiany .
po 2 latach wymiana chłodnicy , pompy hamulcowej , naprawa ( regulacja ) pompy wtryskowej . Obecnie "niespotykana" usterka ogrzewania .

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 60KM 44kW [l/100km]

6,6