Lista ocen Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 2009-2013 (10) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolonyposiadacz
Hatchback 1.4 75KM 55kW
TO wg mnie jedyny największy minus tego auta. Zawsze jeździłem autami niemieckimi i bylem przyzwyczajony to szybkiego i precyzyjnego skoku lewarka. W C3 czuje się jakby lewarek zanurzony był w maśle i jakbym musiał szukać biegu (mowa tutaj o pierwszym biegu). Przeszkadza mi to że lewarek nie jest precyzyjny i że jedynkę muszę w miarę precyzyjnie wbijać bo jeżeli nie to lubi zgrzytnąć. Po prostu lewarek chodzi zbyt miękko i mało precyzyjnie i...
~GW
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Biegi wchodzą poprawnie. Nie jest to VW czy Audi ale jest całkiem nieźle. Czasami chaczy wsteczny ale oprócz Polo chyba w każdym małym samochodzie segmentu B coś takiego się zdarza. Wiadomo że Francuzi od lat walczą z tą dziwną konstrukcją wybierania biegów (pajęczyna plastikowych dźwigienek zamiast porządnego niemieckiego systemu linek) ale na razie działa :-)
~Don
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Nie wiem czemy ktos narzekal. U mnie chodzi doskonale z takim "klick" ze od razu wiesz , ze wlaczyles bieg. Wszystkie chodza bardzo dobrze! Jest to moj 1 francuz bo do tej pory uznawalem niemcow lub japonczykow. SKrzynia zestopniowana jest na miasto czyli 80km/h i mozesz spokojnie wlaczyc 5.
~bobik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Uważam, że skrzynia jest w tym aucie bardzo dobra. Zestrojenie biegów dopasowano co prawda do jazdy miejskiej, co pozwala na oszczędną jazdę (50km - 4 bieg, 70km - 5), ale na trasie 5 bieg nie powoduje głośnej pracy nawet przy dużych, jak na ten samochód, prędkościach.
~Mirek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Pracuje precyzjnie, jak ktoś ma sportowe zacięcie też będzie zadowolony. Kilka rajdów amatorskich swoim C3 zaliczyłem i mocniejsze auta gorzej wypadały a skrzynia jedna z lepszych jaką miałem okazje \"wajchować\"
~Tadek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Jesli chodzi o skrzynie to po wyjechaniu z salony spodziewalem sie duzo wiecej. Auto nowiutkie a skrzynia chodzi jak w 10letnim. Zmiana biegow nie jest problemem ale odglosy przy tym wydawane nie sa normalne
~wankel
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia biegów , hmmm.... wymaga przyzwyczajenia , użytkownicy Citroenów wiedzą o co chodzi !!!
~Beata
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Mam5-biegową skrzynię manualną i nie narzekam.Biegi wchodzą gładko, skok krótki.
~Kamil
pracuje poprawnie, choć czasami 3 bieg topornie wchodzi
Dziennik kosztów dla Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW
7,6
9,2
~2315895
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Żeby wrzucić piąty bieg wykonuje się długi ruch lewarkiem.
Citroen C3 II Hatchback