Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Silnik to cudo BMW i Citroena, fajnie jeździ i nie dużo pali, może trochę łapie zadyszkę powyżej 150 km/h. Silniki te są wadliwe i nie chodzi o byle pierdołę tylko o łańcuch rozrządu, który średnio co 40 - 50 tys km trzeba wymienić bo inaczej sam strzeli. Objaw po odpaleniu klekocze jak stary diesel. Druga wada silnika to również przydarzyła się przy przebiegu ok 50 tys km to zarosły gniazda zaworowe efekt to spadek mocy, wzrost spalania, i...
~rob75
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Moicny i słaby puknt tego samochodu. Z jednej strony doskonała kultura pracy, przyspieszenie, cichy. A z drugiej strony awarie łańcucha rozrządu. Niech Was nie zmylą artykuły w necie, że problem został już wyeliminowany w nowszych modelach. Może jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Ja już drugi raz będę rozrząd wymieniał przy przebiegu... 43000km. Dodam, że olej wymieniam raz na rok, sprawdzam stany oleju (górny poziom) i stosuję się do...
~użytkownik 3 poprzednich fordów
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
przyjemny, cichy, znacznie przyjemniejszy do jazdy miejskiej niż poprzedni 2.0 TDCi. Z uwagi na zastosowaną sprężarkę w zasadzie jeździ się nim jak dieslem przy ok 2tys. obrotów. Szpunta dostaje między 4 a 6 tys. Ciekaw jestem niezawodności i trwałości..
~Tomik_UNO
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Bardzo elastyczny. W zasadzie to auto 3-biegowe ;) 2-4-6. Genialnie wyciszony silnik. Spore gabaryty wymagają odpowiedniego napędu. Niespełna 160KM jest wystarczającym wynikiem. Ale tylko wystarczającym.
~Maniek
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Jeden z lepszych silników z jakimi miałem do czynienia a trochę ich przetestowałem. Doskonałe przyspieszenie i kultura pracy i umiarkowany apetyt na paliwo brawo.
~Krzy5io
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Od 1500 obr/min ciągnie znakomicie, przy 4000 obr/min rakieta. A wszystko cicho i przy umiarkowanym spalaniu. Wreszcie wyprzedzanie TIR ów bez "śmierci w oczach"
~sztywny
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Silnik dosyć dynamiczny, ale głowy nie urywa. Mógłby mniej palić - przepaść w stosunku do danych producenta jest zbyt duża.
~Paweł
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Silnik rewelacja ładnie wkręca się na obroty w sam raz do tego auta.
~Tomasz
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Trzeba pilnować rozrządu, ale poza tym nie mam uwag.

Citroen C4 Picasso II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Merc
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Znakomite przyspieszenie i kultura pracy.
Citroen C4 Picasso II Picasso