Ocena kierowcy - Citroen C5 I Kombi

Krzysztof, 19 lat temu
Silnik 2.0 HPi 140KM 103kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Kombi 2.0 HPi 140KM 103kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Urzywałem auta jako narzędzia do pracy. C5 do tego się nie nadaje. Ten samochód to jedna wielka wada fabryczna. Pozbyłem się tej tandety kupiłem Hondę i żałuję, że nie zobiłem tego trzy lata temu. Wielką wadą Citroena jest też serwis. Z zewnątrz ładnie wygląda ale z pewnością nie wie co to jest dobro i zadowolenie klienta. Musiałem odwiedzać serwis średnio raz w miesiącu
Zdażało się że ni stąd ni zowąd na wolnych obrotach gasł, potem przez parę miesięy chodził dobrze i historia się powtrzała. Jedna powżna usterka -ledwo dojechałem do serwisu. Zużycie oleju to jakiś koszmar ciągle trzeba dolewać
Od nowości zgrzyty przy wrzucaniu II biegu. Naprawa tej wady zajęła serwisowi dwa tygodnie !!!
Ustawiczne drgania kierownicy przy 120 km/h, głośna prca zawieszenia. Trzeba przyznać że komfort jazdy jest duży
może być
na począku dobrze później komuter sterował nawiewem jak chciał skończyłosię nawizytach w serwisie
nie ma czego się czepiać
Jak na tej klasy samochód trochę głośny. Słychać za bardzo silnik i pracę zawieszenia
może być
Z pewnością to auto nie jest warte swojej ceny
duża liczba usterek - mozna się załamać przełącznik kierunkowskazów, czujnik temeratury, poziomu płynu w spryskiwaczu, czujnik katalizatora stale przepalające się żarówki, kiepska tapicerka, kłopoty z odpaleniem zimą ... można wymieniać bez końca
tragedia: awaria silnika, sprzęgła, skrzyni biegów, wspomagania kierownicy, wentylatora chłodnicy, wymiana wadliwych felg, jakiś butli w zawieszeniu, łożysk z przodu i z tyłu, zawiasów w drzwiach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HPi 140KM 103kW [l/100km]

8,3