Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008 - Oceń swoje auto

Hatchback
1.6 HDi 109KM 2004-2008

Ocena Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008

Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008

z przebiegiem 78 000 km, wyprodukowany w 2007 roku, manualna skrzynia biegów
~Mizo
dodał ocenę 10.11.2011 21:56:42, jeździ tym autem 4 lata, poprzednie auto Skoda Octavia

Swoją C5 kupiłem w polskim salonie. Przejechałem nią do dzisiaj 78 000 km w przeciągu czterech lat. W tym czasie muszę się przyznać , że samochód ten mile mnie zaskoczył w codziennym użytkowaniu. silnik 1,6 HDI pomimo moich obaw bez żadnych problemów radzi sobie z 1430 kg masy samochodu mając przy tym średnie żużycie paliwa 5,0-5,5 l/100 km. Polecam - nie bójcie się samochodów na "F". Przyjemność z jazdy samochodem z hydropneumatycznym zawieszeniem gwarantowana.

Jeden z pozytywów to silnik mojego samochodu. Obawiałem się, że silnik 1,6 HDI jest za mały i za słaby do C5. W praktyce jest zaskakująco elastyczny i bez zadyszki radzi sobie z tym samochodem przy bardzo ja na te masę niskim zużyciu paliwa.

Moim zdaniem jest to najsłabszy punkt francuskiego producenta, skrzynia co prawda nie ma problemu z awariami jednak komfort pracy jest przeciętny. trzeba nad tym jeszcze popracować.

Układ jezdny ok. Zawieszenie hydropneumatyczne spisuje się doskonale - jeżdżę moją C5 od nowości i po przejechaniu prawie 78 000 km po polskich drogach najmniejszych śladów zużycia - jak po wyjeździe z salonu. Tylko pochwalić.

Widoczność ok. szyby atermiczne bardzo komfortowe chociaż przednie słupki mogłyby być węższe.

Rewelacja.

Bez zarzutów.

Powyżej normy. Za taka cenę komfort jak w samochodzie klasy wyższej.

Zużycie paliwa w moim samochodzie jest rewelacyjne. W mieście ok. 6-6,5 litra poza miastem przy stałej ok. 110-120 nie przekracza 4 litrów. średnio na komputerze - kasuje go co około 5000 km mieszczę się w przedziale 5,0 - 5,5 litra w zależności od pory roku. Przeglądy w salonie Citroena w Chorzowie przy ul. Wojska Polskiego - polecam oscylują w graniach 600-800 zł - zawsze mają jakieś promocje i po przygodach w innych serwisach polecam ten serwis

Tak jak w ocenie doskonała, za te pieniądze warto się skusić ja nie żałuję.

Dotychczas jedynymi irytującymi drobiazgami są przepalające się średnio jeden raz w roku żarówki H7. Poza tym żadnych uwag.

Jedyną poważną usterką jaka mi się przytrafiła była wymiana klap mieszalnika powietrza. Całkowity koszt w salonie firmowym to 1000 zł. Poza tym po czterech latach użytkowania i przejechaniu 78000 bez żadnych uwag.

Spalanie 1.6 HDi 109KM 2004-2008

Diesel [l/100km]

3,1

6,2

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

uszkodzone klapy mieszalnika powietrza, trzeba jednak przyznać że serwis w którym opiekują sie moim samochodem od czterech lat wykonał prace bardzo solidnie i w dobrej cenie (1000 zł - całkowity koszt naprawy). To była jedyna poważna usterka mojego samochodu .

Oblicz koszty własnej jazdy 1.6 HDi 109KM 2004-2008