Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008 - Oceń swoje auto

Ocena Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008

Citroen C5 II Hatchback 1.6 HDi 109KM 2004-2008

z przebiegiem 78 000 km, wyprodukowany w 2007 roku, manualna skrzynia biegów
~Mizo
dodał ocenę 10.11.2011 21:56:42, jeździ tym autem 4 lata, poprzednie auto Skoda Octavia

Swoją C5 kupiłem w polskim salonie. Przejechałem nią do dzisiaj 78 000 km w przeciągu czterech lat. W tym czasie muszę się przyznać , że samochód ten mile mnie zaskoczył w codziennym użytkowaniu. silnik 1,6 HDI pomimo moich obaw bez żadnych problemów radzi sobie z 1430 kg masy samochodu mając przy tym średnie żużycie paliwa 5,0-5,5 l/100 km. Polecam - nie bójcie się samochodów na "F". Przyjemność z jazdy samochodem z hydropneumatycznym zawieszeniem gwarantowana.

Jeden z pozytywów to silnik mojego samochodu. Obawiałem się, że silnik 1,6 HDI jest za mały i za słaby do C5. W praktyce jest zaskakująco elastyczny i bez zadyszki radzi sobie z tym samochodem przy bardzo ja na te masę niskim zużyciu paliwa.

Moim zdaniem jest to najsłabszy punkt francuskiego producenta, skrzynia co prawda nie ma problemu z awariami jednak komfort pracy jest przeciętny. trzeba nad tym jeszcze popracować.

Układ jezdny ok. Zawieszenie hydropneumatyczne spisuje się doskonale - jeżdżę moją C5 od nowości i po przejechaniu prawie 78 000 km po polskich drogach najmniejszych śladów zużycia - jak po wyjeździe z salonu. Tylko pochwalić.

Widoczność ok. szyby atermiczne bardzo komfortowe chociaż przednie słupki mogłyby być węższe.

Rewelacja.

Bez zarzutów.

Powyżej normy. Za taka cenę komfort jak w samochodzie klasy wyższej.

Zużycie paliwa w moim samochodzie jest rewelacyjne. W mieście ok. 6-6,5 litra poza miastem przy stałej ok. 110-120 nie przekracza 4 litrów. średnio na komputerze - kasuje go co około 5000 km mieszczę się w przedziale 5,0 - 5,5 litra w zależności od pory roku. Przeglądy w salonie Citroena w Chorzowie przy ul. Wojska Polskiego - polecam oscylują w graniach 600-800 zł - zawsze mają jakieś promocje i po przygodach w innych serwisach polecam ten serwis

Tak jak w ocenie doskonała, za te pieniądze warto się skusić ja nie żałuję.

Dotychczas jedynymi irytującymi drobiazgami są przepalające się średnio jeden raz w roku żarówki H7. Poza tym żadnych uwag.

Jedyną poważną usterką jaka mi się przytrafiła była wymiana klap mieszalnika powietrza. Całkowity koszt w salonie firmowym to 1000 zł. Poza tym po czterech latach użytkowania i przejechaniu 78000 bez żadnych uwag.

Spalanie 1.6 HDi 109KM 2004-2008

Diesel [l/100km]

3,1

6,2

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

uszkodzone klapy mieszalnika powietrza, trzeba jednak przyznać że serwis w którym opiekują sie moim samochodem od czterech lat wykonał prace bardzo solidnie i w dobrej cenie (1000 zł - całkowity koszt naprawy). To była jedyna poważna usterka mojego samochodu .

Sugeruję usunięcie, bo:

* pola obowiązkowe

Kierowcy, którzy oglądali Citroen C5, oglądali także

Dowiedz się więcej o Citroen C5

Przeczytaj o Citroen C5

Citroen C5 CrossTourer - kosztowna moda na teren?
Citroen C5 CrossTourer - kosztowna moda na teren? Czego to nie zrobimy by podążać za modą, by być trendy i na czasie? Ot chociażby nowe modele telefonów, od poprzedników różniące się mało znaczącym detalem jak np. o 2 milimetry szerszy ekran, ale zauważalnie wyższą ceną. Podobnie jest w motoryzacji. Dodajmy do samochodu plastikowe nakładki i jedno słowo do nazwy, sprzedajmy auto po wyższej cenie. Sprawdźmy czy podobną drogą trendu poszedł Citroen tworząc C5 CrossTourer.

Citroen C5 - zobacz filmy

Citroen C5 CrossTourer - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Citroen C5 CrossTourer - BEZ CENZURY - Zachar OFF Nagranie trwało zaledwie parę godzin, ale za kadrem działo się naprawdę sporo. Dlatego przed moim OFFowym komentarzem zobaczycie aż cztery zabawne scenki. Zapraszam!
Citroen C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive - wideotest AutoCentrum.pl
Citroen C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive - wideotest AutoCentrum.pl Tym razem testujmy Citroena C5 i ... Waszą cierpliwość - zrobiliśmy chyba najdłuższy filmik. Czy Waszym zdaniem więcej szczegółów kosztem dłuższego czasu trwania to dobry czy zły pomysł...?
Citroen C5 Crosstourer 2.2 HDi 204 KM - pomiar spalania
Citroen C5 Crosstourer 2.2 HDi 204 KM - pomiar spalania Nasz pomiar spalania w różnych warunkach modelu Citroen C5 Crosstourer z silnikiem 2.2 HDi o mocy 204 KM.

Liczba wpisów 190 813