Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I (64) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~konchi@o2.pl
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
W normie wieku, jak na te gabaryty. Jeżdżąc 80% czasu w warszawskich korkach, spalanie średnio 7,5 do 8 litrów. W zimę (chwilami przy paraliżu komunikacyjnym, średnie prędkości np. 1,5 km/h, generalnie śnieg po pas) na odcinku 185 km zmierzyłem średnio 10,5 i to na razie max, a trudno sobie wyobrazić gorsze warunki. Na trasie przy 100-120 około 6 l, przy 140 koło 7.2l. W małym mieście + dojazdy na wieś poniżej 7. Długie okresy miedzy...
~Łukasz
Grand Picasso 1.6 VTi 120KM 88kW
Ten samochód dużo pali. Jest ciężki i silnik benzynowy do ekonomicznej jazdy wymaga jechania jak muł. Po samym mieście (Kraków Pn.) z trudem da się wykręcić mniej niż 10l/100km, oszczędnie i bez przesady 10,5l/100lm, a w miarę normalnie jak większość kierowców 11-11,5l/100km. Na trasie bywa super ale UWAGA - TYLKO DLA NISKICH PRĘDKOŚCI. Powyżej 100km/h z racji braku "6" biegu kiepsko (pisałem wyżej) Ceny części ponoć super - ja na razie na...
~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Zużycie paliwa niewysokie jak na tak duże autko. Przeglądy do przyjęcia - po 20 tyś i 40 tyś po około 800 zł po 60 tyś 1600. Ale można zaoszczędzić przywożąc swoje materiały. Dla przykładu filtr kabinowy w Citroenie ponad 100 zł, ten sam, nawet w tym samym opakowaniu w serwisie renault 24 zł. Warto kupić, obniża to znacząco koszty. Ze względu na gwarancję nie mam zdania o kosztach napraw.
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
koszty serwisu nie odbiegają od innych marek, spalanie też ok, choć spodziewałem się lepszych wyników po tak małym silniczku. Problem zaczął się jak samochód skończył 4 lata - w tej chwili (ma 5 lat) jest to jeżdżąca kupa usterek, lista wymienionych części i tych które prawdopodobnie niedługo będą do wymiany jest tak długa, że chyba by się tu nie zmieściła w całości
~bartosz.luc@eranet.pl
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Jak na razie miałem jeden przegląd w ASO (co 30 tys.) i wydałem 1000 zł brutto. Zakup diesla sprawdza się chciaż spala około 8 l/100 czyli więcej niż niemieckie diesle. Miałem stłuczkę drzwi tylnych nie ze swej winy. Wymiana drzwi z malowaniem \"na przejście\" kosztowała z OC 4800 .... Dobrze, że nie musiałem tego wykładać ze swojej kieszeni.
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Koszty niskie - niskie spalanie, niskie ubezpieczenie (mały silnik). Co do usterek to związane wyłacznie z osprzętem silnika - więc robimy raz na jakiś czas EGR, DPF, Turbo, wtryski i koło dwumasowe i kolejne kilometry robimy (każdy mechanik ogarnie ten silnik). Jak ktoś to zrobił to później ma spokój na długo.
~Wojak
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
No tutaj już się troszkę można rozczarować. Mam na niego gwarancję i serwisuje tylko u producenta. Kompresor 1500€ (mieszkam w de na stałe) No producent sobie liczy solidnie za naprawy. No w sumie tu nic nie mogę pisac plus czy minus bo nie zapłaciłem na razie za nic. Jedynie co widzę z faktur za naprawę ze drogo.
~Wojak
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
~Paweł
Grand Picasso 2.0 16V 140KM 103kW
Po instalacji LPG koszt przejechania 100 km to 25-30 zł. Wymiana płynów i elementów typu tarcze i klocki hamulcowe w porządku. Małym nieporozumieniem są ceny wycieraczek dobrej jakości. Bo te tanie za 30-50 zł można od razu wyrzucić, szkoda zakładać. Za dobrej jakości Bosha trzeba zapłacić 150 - 200 zł i starczają na 9-12 m-cy.
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I
7,4
10,5
10,7
~tomaszszachnowski
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
No jeśli ma się gaz to rewelka. Trasa z pełnym załadowaniem i klimą ok. 10/11 litrów LPG/100 km. A jak potrafisz filtry LPG wymienić, zregenerować reduktor, podpiąć się pod kompa LPG lub auta by zdiagnozować usterkę, to już niezły z Ciebie Polak (fakt odbierasz robotę innym, ale masz też kredyt).