Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I (56) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
najpierw poduszki tylnego zawieszenia, następnie turbina (a jakżeby inaczej!), wentylator chłodnicy klimatyzacji (wyprodukowany chyba w Polsce - firma Faurecia czy jakoś tak, spod Grójca), w kolejce prawdopodobnie koło dwumasowe i docisk, samochód kilka razy wyłączył się przy prędkości 140km/h na autostradzie - prawdopodobna przyczyna pęknięcie obudowy filtra paliwa, od wczoraj czuć spaliny w kabinie kiedy stoję na światłach więc pewnie...
~tomik0
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
wymiana połowy zawieszenia , wentylator chłodnicy , Nie wiem czy to usterka ale od samego początku potwornie hałasuje zawieszenie , w serwisie stwierdzili ze taki hałas od zawieszenia spowodowany jest tym że przednie i tylne zawieszenie znajduje się w obrębie kabiny i wszystkie normalne dźwięki szczególnie z przodu sa przenoszone do kabiny i dlatego je tak mocno słychać , w normalnym aucie amorki sa umieszczone pod przednia maską i dźwięki...
~tomaj12
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
Ja swój egzemplarz kupiłem ze świadomością, że mam do zrobienia klimatyzację - 350+150zł, wymieniłem łożysko w skrzyni biegów, bo delikatnie hałasowało + pojawił się wyciek między skrzynią a blokiem. Z dodatkowych rzeczy wymieniłem synchronizator 5-tego biegu, bo lewarek drgał przy prędkości 90-100km/h. Poza tym wszystko ok. Obecnie autem przejechałem 30 tys. km.
~Paweł
Grand Picasso 2.0 16V 140KM 103kW
W czasie 5 lat jazdy nie dotknęły mnie poważne usterki. Regularna wymiana płynów, zniana rozrządu w terminie. Chyba, że za poważną usterkę uznać awarię wentylatora, który tłoczy ciepłe powietrze do kabiny i oczywiście stało się to zimą na trasie. Wymiana wymagała odkręcenia 4 śrub, zakupu używki za 100 zł i przykręcenia wentylatora.
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Rozpadło sie sprzęgło z dwumasą, złuszczył pasek napędu osprzętu. Za każdym razem laweta. Poza tym wymieniałem mocowania/łożyska przednich amortyzatorów. Niestety zapchany DPF to nie wada, ale cecha takich silników. Wypalanie już nie działało i trzeba było sobie poradzić w inny sposób.
~jerzy
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Ostatnio wymieniałem łącznik stabilizatora w zawieszeniu i łożysko w kole, poza tym klocki i tarcze (przód i tył). Ciekawostką jest, że pasek rozrządu Citroen zaleca wymieniać dopiero przy ok. 200 tys. Mam też odprysk na przedniej szybie. Boję się myśleć ile by kosztowała wymiana.
~wawrze
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Nigdy mnie nie zawiódł. Najpoważniejsza usterka, która mnie dotknęła to nieszczelna poduszka zawieszenia - tylne koła szorowały i obijały się o nadkola, ale zdołałem wrócić do domu (około 100 km). Za wymianę obu poduszek zapłaciłem 2.5 tys. zł (w ASO).
~Micho
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Przy 148 000 km wymiana łożyska oporowego sprzęgła. (wozem szarpało przy ruszaniu) Wg oświadczenia serwisu już raz ten element był wymieniany przez poprzedniego właściciela. Podobno część była nie najlepszej jakości i obecnie stosują wyrób innego producenta.
~C4
Grand Picasso 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Usterka piezoelektyrczna wtryskiwaczy co powoduje spadek mocy i jazde z mak 60km/h w trybie awaryjnym. Zwykle serwisy błędnie odczytują kody usterek. 1 wtrysk pada i trzeba wymienić wszystki 4 koszt w ASO 6tys. i tak co 190tys km
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I
7,4
10,5
10,7
~konchi@o2.pl
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
No tu na razie nic nie ma prawa się stać (tfu tfu!:) Pierwsze miejsce w rankingu bezawaryjnych minivanów (chyba ADAC) daje nadzieję że tak zostanie:) Na poważnie - za mały przebieg żeby coś miarodajnie stwierdzić.