Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I (72) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pan_Buka
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Wiele osób narzeka na trzaski pod kokpitem w trakcie nagrzewania zimnego wnętrza. Faktycznie taki efekt występuje, ale gdybym o tym nie przeczytał, nie zwróciłbym na to uwagi. Trwa to bardzo krótko, a nawet przy cichej muzyce z głośników jest kompletnie niesłyszalne. Z serwisu wiem, że trzaski te są spowodowane pracą elektrycznej nagrzewnicy. Niech trzeszczy, ale przy największych mrozach auto nagrzewa się i odparowuje szyby błyskawicznie....
~konchi@o2.pl
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Latem chłodzi błyskawicznie i skutecznie, bardzo duże możliwości regulacji dla każdej strefy. Zimą nieco gorzej, jak to w dieslu. Ale nie narzekam, zrobiłem test: kompletnie zamrożona przednia szyba, temp -17, włączyłem silnik i zmierzyłem po jakim czasie szyba sama \"spłynie\". Bez przegazowywania, pryskania rozmrażaczami czy skrobania - 16 minut. Dla mnie ok jak na takie ekstremalne warunki.
~Paweł
Grand Picasso 2.0 16V 140KM 103kW
Drobne kłopoty z wentylatorem, który się zawieszał, nie nagrzewał dostatecznie samochodu, a po pewnym czasie wymagał wyniamy na nowy. Na plus to że wymiana wymagała odkręcenia 4 wkrętów. Jak działa wszysto dobrze, to bardzo szybko nagrzewa sporą budę. Żeby nie było kłopotów z zaparowaną szybą cały rok jeździłem na włączonej klimatyzacji w trybie AUTO.
~gregoriano
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Masakra!!!! Gdybym wiedział przed zakupem że tak \"tyrka\" ogrzewanie przy dochodzeniu do zadanej temperatury na pewno bym tego auta nie kupił. Nie powinno mieć to miejsca w samochodzie za 90-100tyś.zł. Samo ogrzewanie jest o.k. dobrze daje radę z odparowaniem szyb itp. tylko to \"tyrkanie\" tyr tyr tyr ....
~msz
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Ze względu na bardzo dużą powierzchnię przeszkleń dość marnie to wygląda.Przy upałach bardzo przypieka w przednią szybę(mimo atermicznej) w zimie bardzo długo się nagrzewa.Wentylator musi być praktycznie zawsze na full podczas skrajnych temperatur.Patent z ogrzewaną elektr.szybą z forda byłby genialny.
~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jeśli wymienia się filtr kabinowy to jest super (u mnie pomimo wpisów, chyba serwis przy przeglądach nie wymieniał filtra, ale ostatnio zrobiłem to sam i kilkukilogramowy filtr - tak był zapchany - wymieniłem i znów jest pełny komfort. Do tego osobne nawiewy z tyłu z regulacją siły nawiewu...
~tatus
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
moze byc, zachowuje standard, ale poza unikalnym sterowaniem przy nawiewach i potrzebną do tego instrukcja obslugi nie zaskakuje oraz może nawiewami w tylnych slupkach aby dzieci mialy sie czym bawic nie zaskakuje, regulacja temperatury dziala troche z opoznieniem ale nie narzekam
~jakub0301
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
Grzeje szybko chłodzi wydaje mi się że za wolno w bardzo upalne dni ale nie ma tragedi. Słabym ogniwem jest automatyczny tryb jak mam na 21 to ciągle wydaje mi się że podwiewa mi chłodem po to żeby zaraz dmuchać ciepłym jak za szybą świeci słońce w twarz
~jakub0301
Grand Picasso 1.8 16V 125KM 92kW
~pommail
Grand Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Bez uwag - w lato dobrze chłodzi, w zimę ogrzewa - to duża kubatura, więc auto potrzebuje na to więcej czasu niż w sedanach / kombi. Ważne to należy pilnować wymiany filtrów, bo zapchane zmniejszają skuteczność nawiewu - ale to przypadłość większości aut ;-)