Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 (19) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
najpierw poduszki tylnego zawieszenia, następnie turbina (a jakżeby inaczej!), wentylator chłodnicy klimatyzacji (wyprodukowany chyba w Polsce - firma Faurecia czy jakoś tak, spod Grójca), w kolejce prawdopodobnie koło dwumasowe i docisk, samochód kilka razy wyłączył się przy prędkości 140km/h na autostradzie - prawdopodobna przyczyna pęknięcie obudowy filtra paliwa, od wczoraj czuć spaliny w kabinie kiedy stoję na światłach więc pewnie...
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Rozpadło sie sprzęgło z dwumasą, złuszczył pasek napędu osprzętu. Za każdym razem laweta. Poza tym wymieniałem mocowania/łożyska przednich amortyzatorów. Niestety zapchany DPF to nie wada, ale cecha takich silników. Wypalanie już nie działało i trzeba było sobie poradzić w inny sposób.
~jerzy
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Ostatnio wymieniałem łącznik stabilizatora w zawieszeniu i łożysko w kole, poza tym klocki i tarcze (przód i tył). Ciekawostką jest, że pasek rozrządu Citroen zaleca wymieniać dopiero przy ok. 200 tys. Mam też odprysk na przedniej szybie. Boję się myśleć ile by kosztowała wymiana.
~wawrze
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Nigdy mnie nie zawiódł. Najpoważniejsza usterka, która mnie dotknęła to nieszczelna poduszka zawieszenia - tylne koła szorowały i obijały się o nadkola, ale zdołałem wrócić do domu (około 100 km). Za wymianę obu poduszek zapłaciłem 2.5 tys. zł (w ASO).
~Micho
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Przy 148 000 km wymiana łożyska oporowego sprzęgła. (wozem szarpało przy ruszaniu) Wg oświadczenia serwisu już raz ten element był wymieniany przez poprzedniego właściciela. Podobno część była nie najlepszej jakości i obecnie stosują wyrób innego producenta.
~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Żeby nie ta skrzynia biegów pierwszej zimy... Aha, wymieniłem jeszcze czujnik ABS i sworzeń w lewym przednim kole i tyle, co przez 3,5 roku się działo.
~danbort@hot.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Poza wymianą łożyska oporowego (zużycie przebiegowe + słaba jakość części od zmienionego już producenta) nic się nie działo.
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Związane wyłącznie z osprzętem silnika- DPF, EGR, Turbo, dwumasa. Jak w każdym wysokoprężnym silniku.
~styx
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
na początku padła pompa paliwa, wymieniona na gwarancji, potem...nic
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW
7,2
~fik121
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Trudno się wypowiadać po 3 mies. użytkowania auta.