Lista ocen Citroen Xantia I Liftback 2.0 i 121KM 89kW 1993-1998 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zubizar@interia.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Zużycie LPG miasto/trasa - 15/10l 100/km PB troszkę mniej ale to różnica może 2 litrów max. Przeglądy 160zł co roku. Koszty napraw nie są wygórowane. Ceny porównywalne z innymi markami, jedyna niedogodność, że nie naprawi tego auta przysłowiowy \"pan Kazio\" młotkiem i drucikiem. Trzeba trochę więcej uwagi poświęcać by auto odwdzięczyło się bezawaryjną jazdą. Jedynym poważnym defektem przez te 3 lata była padnięta pompa paliwa...
~Monika
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
ostatnio mialam maly problem z hydraulika-wyciek okazalo sie ze uszczelka na gwincie od gruszki poszla bylam u trzech mechanikow i kazdy mowil co innego a jeden i to w serwisie citroena dokrecil tak ze cieklo jeszcze bardziej. pomogl mi dopiero bardzo mlody mechanik szybko sie zorientowal o co chodzi i za wymiane wzial tylko 30zł to jest na razie jedyny problem jak mialam z tym samochodem
~Studziński
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Wysokie zużycie paliwa, serwis przeciętny, wbrew pozorom hydrauliczne zawieszenie nie jest ani szczególnie awaryjne, ani drogie w naprawach. Nie ma amortyzatorów i sprężyn (więc nie trzeba ich wymieniać), wspólny układ wspomagania kierownicy, hamulcowy i zawieszenia - jeden płyn, wymiana co 40 tys. km.
~boodzio 2
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
jesli chodzi o cene czesci to sa niskie jak na takie auto,nalezy rozwiac opinie ze sa to psujace sie auta a zawieszenie ma krotka zywotnosc. adac uznalo xantie za model citroena ktory najmniej ulega usterka. nalezy unikac tylko aso zwlaszcza jesli chodzi o hydro.
~Cytryniarz
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Automat + LPG = średnio 15l w mieście + klima daje 16l na 100km Trasa niewiele lepiej ok 11-12l na 100km Ogólnie samochód nie jest ani dynamiczny ani ekonomiczny. Ceny napraw w normie, żadnych fajerwerków. Na pewno kieszeni nie zrujnuje.
~vazyl@onet.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Apetyt na paliwo ma wg. mnie średni. W cyklu mieszanym z przewagą miasta wychodzi mi 10,5L. Ceny części są do przyjęcia, odradzam większość ASO - za drogo i przy skomplikowanych naprawach mogą więcej zepsuć niż naprawić. Dużo napraw można wykonać samemu.
~Kopalnik
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Bardzo malo pali ja jeżdże w koło komina takze tryb miejski i pali mi za 20 złotych gazu .. a jeżdże przeważnie z predkoscia 100 .... takze na tą pojemnosć bardzo mało..
~Grzesiek www.citroen.autko.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Trzeba znalesć dobry zakład naprawiający szczególnie zawieszenie. Jak zabierze się za to jakiś partacz to tragedia. Leci wszystko i wszędzie
~darek-wrocek
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Jak ktoś zwraca uwagę na ekonomikę to odradzam, to auto daje dużo przyjemności z jazdy ale każe płacić wysoką cenę
~bronek30@autograf.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
to przecież 2litry miasto do 12/13 litrów trasa około 8/9 a nogę mam ciężką mo to jet wina spalanianie jest żle ale dobrze też nie
Citroen Xantia I Liftback