Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (93) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cromek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Klimatyzacja daje radę aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę że jak by nie przymierzać to Picasso jest szklarnią na kółkach. Przy dużym nasłonecznieniu klima potrzebuje czasu żeby schłodzić wnętrze. W zimę za to dość szybko robi się ciepło i mimo że mam vebasto to jeszcze z niego nie korzystałem. W wilgotny dzień wentylacja też daje radę i ładnie osusza szyby.
~Andrzej
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Kupiłem to auto ze względu na najlepsze wtedy seryjne wyposażenie wśród minivanów, w tym automatyczną klimę. Usterki - konieczność wymiany wentylatora nawiewu po 3 latach ze względu na wytarte łożysko (700 zł). Potem już takich usterek nie było. Klimę trzeba na nowo napełnić po ok. 8 latach, inaczej przestaje chłodzić (300 zł).
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Automatyczna klimatyzacja działa bez zarzutu, używam jej praktycznie przez cały rok i w zasadzie nie zastanawiam sie czy coś mogłoby być lepiej rozwiązane. We współczesnym aucie na pewno można by oczekiwać dodatkowo nawiewów dla tylnej kanapy i dwóch stref. Dałbym ocenę 4,5 ale sie nie da.
~Rysiek Kraków
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Mam wersję z klimatronikiem. Jak działa jest super, bezobsługowy, bardzo dobrze utrzymuje temperaturę( kiedy trzeba dogrzeje,kiedy trzeba schłodzi), wiosna , lato , jesień , zima mam 19.5 st.C. Niestety z uszkodzoną klimą lepiej szukać prawdziwego fachowca. U mnie dopiero 6 zakład sobie z nią poradził.
~małgosia
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
W zasadzie nic nie można zarzucić, szkoda że nie ma rozdziału nawiewu na nogi kierowcy i pasażera, oraz nogi pasażerów z tyłu czasami może być zimno jeśli kierowca nie lubi kiedy puchną mu nogi od ciepłego nawiewu, a pasażerom w tym samym czasie z tyłu jest zimno.
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Moja wersja mna klimatronica, dużo ustawień, szybko potrafi odszronić przednią i tylną szybę bez skrobania, sprawnie osusza wnętrze, jeszcze spraniej je nagrzewa lub chłodzi.Dużo kanałów wnetylacyjnych. Normalnie nie ma sie od czego przyczepić.
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jest OK, tzn nie zauważyłem problemu, choć dzieci z tyłu twierdziły, że ta druga strefa to słabo dmucha. Pojawiły się ubytki w układzie klimy po 5 latach. Po 7 latach autko zaczęło się przegrzewać, nie dużo, ale latem wentylator w mieści zaczął się włączać.
~Sylwester S.
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Klimatyzacja jest bardzo wydajna - bardzo szybko schładza auto. Myślałem że ogrzewanie w zimie jest słabe ale po przeczytaniu instrukcji obsługi jest bardzo dobrze. (nawiew na nogi i momentalnie robi się przyjemnie ciepło)
~Janusz
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nie mam najmniejszych problemów z klimą. Nawiew działał i działa , powietrze nie śmierdzi/ trzeba odgrzybiać tak jak każdą klimę/. Pewnie , że to nie klima z klasy wyższej , ale radzi sobie całkiem sprawnie i w miarę cicho.
~JarekW
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ze względu na dużą powierzchnię szyb latem w środku jest naprawdę ciepło a klima chociaż sprawna radzi sobie średnio, zwłaszcza jeśli chodzi o tylną część kabiny. Z ogrzewaniem jest trochę lepiej.