Lista ocen Citroen Xsara II Kombi 1.9 D 71KM 52kW 2000-2003 (5) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Jedyna poważna awaria samochodu to zepsuty immobiliser, jednak to typowa przypadłość \"francuzów\". W każdym z trzech który miałem wystapił po czasie ten sam problem. Wycięcie immobilisera rozwiązuje jego problem na wieki wieków. Generalnie elektryka to nie najmocniejsza strona Xsary. Przy zakupie warto również zweryfikować stan tylnej belki bo jej naprawa może sporo kosztować.
~Doktorr
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Jedna poważna usterka - uszkodził się czujnik kąta przesunięcia zapłonu. Koszt naprawy w serwisie Citroena - pow. 2000zł. Naprawiłem w nieautoryzowanym serwisie - 700zł!! Dodatkowo poprosiłem o wyczyszczenie silnika bo zaczął palić ok. 7l na trasie - okazało się że 2 wtryskiwacze przestały działać a silnik miał taki nagar jakby przejechał już 500tyś km.
~tomekk79@o2.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Kipiłem go we Francji, i ledwo dojechałem poszła pompa wodna (którą napędza pasek rozrządu), naszczęście w porę się zorientowałem. Kto wie czy poprzedni właściciel wogóle ją wymieniał. Ja wymieniłem ;) razem z paskiem i jest ok.
~Ar
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Belka skrętna (wymiana przy 120tys.), utrzymywały się problemy z tarczami hamulcowymi (200 tys., ale zawalił mechanik) oraz korozja spodu samochodu
~chiron
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
z poważniejszych usterek w ciągu prawie pięciu lat użytkowania naprawiałem rozrusznik oraz wyciek z pompy paliwa.
Citroen Xsara II Kombi