Lista ocen Dacia Duster I (107) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tadeusz
SUV Facelifting 1.2 TCe (Euro 6) 125KM 92kW
przelozenia sa zdecydowanie za krotkie przy 50 musze juz 5 wrzucac.silnik cichutki do 60km czasem nie wiem czy odalilem Motor czy jeszcze nie.skrzynia dobra biegi wchodza bez problemow
~Piotr
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Z tym silnikiem brakuje 6 biegowej. Lepsze bylyby krotsze biegi. Wsteczny czasem nie wskakuje i trzeba nadusic sprzeglo jeszcze raz. Pytalem znajomych, tez tak mają.
~bwydro
SUV Facelifting 1.2 TCe 125KM 92kW
Dobrze zestopniowana, preecyzyjna. Trzeba pamiętać o tym, że jedynka jest bardzo "krótka" i dwójkę trzeba wrzucić praktycznie natychmiast po ruszeniu z miejsca.
~alpinus6
SUV Facelifting 1.2 TCe 125KM 92kW
Są samochody z lepiej dopasowanym skrzyniami, tutaj trzeba dużo wachlować biegami, jedynka i dwójka do ruszania, od trójki się jedzie, szóstkę można wrzucić przy 60 km/h !
~BODY2012
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
głosna!!! musze jechac do serwisu ,słychac kazadą zmiane biegu i czuć jak zeby chaczą o siebie brakuje 6 biegu przy 110\\, jest tylko w dieslu :(mimo ze mam najbogatsza wersje :(
~ryś
SUV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
słyszałem opinie że haczy i jest nieprecyzyjna.Miałem widocznie szczęście bo nie mam żadnych problemów,jeżdziłem samochodami gdzie bywało gorzej i to niemieckie.
~Rafał
SUV Facelifting 1.6 16V 105KM 77kW
Brakuje 6 przełożenia + wbicie wstecznego biegu często bywa kapryśne. Już przy 50km/h trzeba korzystać z 4. biegu. Dobrze spisuje się w terenie.
~Poduszkowiec1001
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
dodam, że jest to skrzynia 6 biegowa a nie jak w konfiguracji 5 biegowa. Skrzynia działa dobrze nie ma zacięć biegi wchodzą lekko. 1 służy jako reduktor.
~Gość
SUV Facelifting 1.6 16V 105KM 77kW
Skrzynia to tragedia haczy na każdym biegu jedynka ciężko wchodziła zdarzało się że lekko zgrzytały podobne działanie w starym Ursusie.
~Darkal
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Biegi są krótkie. W tej wersji silnikowej przy pokonywaniu dłuższych tras autostradą brakuje 6 biegu. Chodzi płynnie i bardzo wygodnie się jej używa.