Lista ocen Dacia Duster I SUV 1.6 16V 105KM 77kW 2010-2013 (32) - Ergonomia

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pms67@gazeta.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Regulacja fotela w pionie, poziomie, pochylenie oparcia, pochylenie kierownicy, to pozwala na zajęcie miejsca za kółkiem. Choć w Loganie było pod tym względem...lepiej. Jest ergonomicznie lepiej uśredniony. Składane przenie oparcie, razem ze składaną kanapą pozwalają przewozić całkiem spore przedmioty. Wiozłem środku wykładzinę o długości 2,5 m Przełączniki el. szyb położone na konsoli centralnej nie przeszkadzają bo jestem mańkutem W brew...
~grzegzal@poczta.onet.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Przy odpowiednim ustawieniu fotela (regulacja wysokości siedziska w opcji) wszystkie wskaźniki widoczne, informacja na pokładowym wyświetlaczu nader skromna, brakuje mi odczytu temperatury wewnątrz i na zewnątrz, brak wyświetlania danych, np. zegara przy wyłączonej stacyjce (denerwuje). Przydałaby się jakaś skromna regulacja częstotliwości pracy wycieraczek (nastawa innych progów niż fabryczne); Sygnalizacja niewyłączonych świateł i jej...
~Paweł
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Mała liczba schowków i uchwytów w kabinie, nie są też specjalnie dobrze przemyślane. Poza tym jest dobrze. Powszechna nagonka na przyciski do szyb w panelu centralnym mnie śmieszy, jest inaczej więc trzeba się przyzwyczaić - i tyle. Samo rozwiązanie wbrew pozorom praktyczne i mi się podoba. Po założeniu gazu straciłem część bagażnika (wożę koło zapasowe), jednak za 300 zł zamontowałem kratkę i mogę się zapakować choćby pod dach.
~Tomasz
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Ekonomia stoi na bakier z ergonomią i niestety ale przyciski do otwierania szyb na środku konsoli to lekko kontrowersyjny pomysł, tak jak i regulacja lusterek (pod dźwignią hamulca ręcznego). Klakson w dźwigni kierunkowskazu to przeniesienie o kilkanaście lat wstecz do starych renówek - jak ktoś ma sentyment to ok, ale w codziennym użytkowaniu może przeszkadzać
~Andrzej Wilk
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Dla mnie wystarczy ,jedyne co mozna zarzucic jest przestrzen miedzy drzwiami i uszczelka gdzie gromadza sie listki/kwiatki/kurz a w zimie snieg.Rowniez mroz skutecznie skleja uszczelke nadwozia z drzwiami uniemozliwiajac ich otwarcie,pomimo smarowania odpowiednimi srodkami.pare razy musialem wsiadac przez klape bagaznika , tam jakos nie zamarza.
~Marek
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Niestety tylko dostatecznie. Stylistyka wnętrza lekko \"trąci myszką\" i modelami RENAULT z przed kilku ładnych lat. Tu i uwdzie brakuje wygłuszenia i oszczędzono na plastiku klapy bagażniku, co może spowodować jej obicie przez latający wewnątrz bagaż. Problem \"dziwnej \" ergonomii zanika z czasem w moim przypadku i teraz jest już dla mnie marginalny.
~urzytkownik
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
ergonomia ogólnie ok. beznadziejnie umieszczone przełączniki podnoszenia elektrycznego tylnych szyb, cofnięte całkowicie w tył między fotele. Fotele przednie dobrze trymają na boki z tyłu dość niewygodne zły kąt nachylenia siedziska.
~pawgrzyb
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Do sterowanie szyb na konsoli środkowej przyzwyczaić się nie mogę. Reszta mi nie przeszkadza, może dlatego że wcześniej użytkowałem Kangoo. Sterowanie radiem przy kierownicy funkcjonalne.
~xyz123
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
W tym przypadku rozmieszczenie niektórych przełączników takich jak elektryczne szyby mogłyby być w drzwiach a nie na desce rozdzielczej. Cała reszta jest w miarę dobrze usytuowana.
~pulsarjohnny
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Przydałaby się jakaś dodatkowa półka i otwieranie szyb tylnych w innym miejscu, ale mam wrażenie, że się już czepiam... Absolutnie OK. Oczywiście ISOFIX to ogromna wygoda.
Dacia Duster I SUV