Lista ocen Dacia Duster I SUV 1.6 16V 105KM 77kW 2010-2013 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Wiadomo mi, że części są tanie i naprawy proste, ale o ekonomice tego aspektu mogę się wypowiadać, bo jeszcze nic mi się nie zepsuło - za mały przebieg chyba. Na razie auto ogląda warsztat tylko przy przeglądach i sezonowych zmianach opon. Natomiast co do jeżdżenia: z LPG - bardzo tanie, koszt 100 km na poziomie 17-23 zł (benzyny idzie do 0,5 l/100 km). Na samej benzynie było wyraźnie gorzej, więc jeśli ktoś dużo jeździ, koniecznie powinien...
~grzegzal@poczta.onet.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Średnia na odcinku mieszanym 700 km z przewagą spokojnej jazdy szosowej (550km) reszta przez wsie i w miasteczkach - 7,4/100. (silnik 1.6) Do testu miejskiego dopiero muszę się zmobilizować gromadząc wytarczającą liczbę paragonów ze stacji benzynowych (chcę testować na odcinku 1000km) Myślę, że sam silnik (1.6,benzyna) mógłby być bardziej nowoczesny (sama marka nie wystarczy), nakierowany na zminimalizowanie zużycia paliwa - Boję się, że mimo...
~Tobi
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
I tutaj nie ma sie czym chwalić. Przy docieraniu w zimie do tego wszystkiego spalanie średnie było na poziomie 10,2/100km. Po przejechaniu okolo 2000km spadlo do 9,8/100. Dopiero odczuwalny spadek był po przekroczeniu 10\'tys km kiedy to zaczęło naraz spalać 8,6/100. Najniższa wartość jaką udało mi się osiągnąc to było 7,6l/100 przy prędkośći średniej 70km/h i bez włączonej klimy z napędem tylko na przód. Obecnie przy jeździe mieszanej i z...
~Marek
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Niestety słabo jeśli chodzi o spalanie. Silnik benzynowy zużywa średnio jaieś 9litrów. Dla mnie powinno być conajmniej 1l mniej. Wszystko wyrównuje cena zakupu i ceny części zamiennych. Najtańsza Skoda 4x4 jest o 25 tys. PLN droższa czyli o cenę połowy samochodu. Cena zakupu do wartości - rewelacja, konkurencja daleko w tyle.
~Andrzej Wilk
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Zauwazylem ze nie ma znacznych ruznic miedzy jazda agresywna czy ekonomiczna zawsze miesci sie to 5,5 do 6,5 l, natomiast przy pelnej szybkosci na Autostradzie potrafi 8 litrow spotrzebowac. Warsztatu jeszcze od nowego moje autko nie widzialo. Wymienilem tylko wyciaraczki szyb bo oryginalne skrzypialy.
~akseltychy
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
CCC i tyle w temacie, ja jestem zadowolony, spalanie w chwili obecnej 7.4 na klimie czyli do przyjęcia, ale u mnie większość to trasa, rzadko wbijam do miasta, części żadnych nie kupowałem ale wiem że są tanie, oponki pewnie trochę kosztują ale to zakpu na lata
~Tomasz
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Najtańszy samochód z napędem 4x4 - to wielki plus. Niestety pewne ograniczenia jeśli chodzi o ergonomię i wyciszenie znacząco obniżają ocenę. Również koszty paliwa zaniżają ocenę, ale ceny części rekompensują nieco, co pozwala na przyznanie dobrej oceny
~Marcin
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Auto w wersji 1.6 16V pomimo niskiej ceny zakupu jest drogie w używaniu ze względu na wysokie zużycie paliwa. Lepszym wyborem jest diesel 1.5, który co prawda jest droższy ale da znacznie więcej przyjemności z jazdy i spali mniej/
~drmambo
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Ceny części oryginalnych na takim poziomie, że nie rozglądam się za zamiennikami (kompletny rozrząd 285 zł). Spalanie (jeżdżę tylko w mieście i to na krótkich max 4km odcinkach) 10-13l.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster I SUV 1.6 16V 105KM 77kW
8,9
10,6
~xyz123
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Wersja benzynowa nie należy do najoszczędniejszych. Jeżeli przejeżdżamy rocznie 10-12tys km to jeszcze opłaca się wersja benzynowa,ale jeżeli już 20tys i więcej to lepiej dopłacić i kupić wersje dieslowska.
Dacia Duster I SUV