Lista ocen Dacia Lodgy (30) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz
Minivan 1.6 SCe 102KM 75kW
Poza drobnostkami typu potrzeba wyregulowania rygla zamka tylnej klapy (trochę hałasowała, ale po regulacji problem ustąpił i auto jakby też dodatkowo wyciszyło się w środku) czy uszczelki, których mocowanie należało poprawić - nie mam najmniejszych uwag do auta. Co do uszczelek, problem by nie wystąpił gdybym od początku przesmarował je silikonem. Jako że tego nie zrobiłem, woda przymarzła zimą i przy otwieraniu drzwi klej puścił. Po...
~Łukasz K.
Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Tutaj na początku dał się we znaki zawór przy butli LPG. Podobno wada fabryczna i co kilka tysięcy kilometrów był czyszczony, aż w ramach akcji serwisowej został wymieniony. Bujał się fotel kierowcy, który również został wymieniony na gwarancji. Z nieplanowanych usterek, to trzeba było wymienić jeszcze podświetlenie pokręteł ogrzewania. Z rzeczy eksploatacyjnych po ok. 50 tys. tyle amorki i po 95 tys. przednie tarcze i klocki oraz co roku...
~andrzej_groma
Minivan TCe 115KM 85kW
Przez ponad sześć lat to: dwa razy wymieniane żarówki oświetlenia sterowania wentylacją dwa razy wymieniana manetka zmiany kierunkowskazów (najpierw gasły światła mijania przy włączaniu kierunkowskazów, a potem nie działał wspominany wcześniej klakson - chyba jakaś wadliwa seria manetek) wymieniony dwa razy gumowy oring na bloku silnika, gdzie wchodzi przewód powrotnych spalin (śmierdziało spalinami w kabinie, a oring kosztuje 3 PLN!! -...
~Ciocia ela
Minivan 1.6 MPI LPG 82KM 60kW
wycieraczki nie pokrywają całego pola z przodu, jak w poprzednim autku. Z tyłu wycieraczka czyści tylko na połowie długości pióra (nie dolega końcówka). Z podłokietnikiem opuszczonym nie zapnie się pasów z przodu. Dlaczego kluczyk do stacyjki się wkłada w poziomie? Dlaczego nie ma osobno wyświetlacza do zegara, np.w radiu? Wrażliwy na boczne podmuchy wiatru. Gdzie jest światło bagażnika w wersji 7 osobowej?
~Paweł
Minivan 1.6 84KM 62kW
wspomniany przęłącznik świateł przy kierownicy. Czy wiecie, że dla obniżki kosztów renault zastosował w nim nie miedziane, a aluminiowe, szybko kruszące się przewody? Masakra!
~teddy
Minivan 1.5 dCi 90KM 66kW
Problem z medianav - wadliwa aktualizacja oprogramowania, wadliwe lusterko wewnętrzne, awaria tylnej wycieraczki - sam naprawiłem bo serwis chciał wymienić za 1100 zł.
~jarojaro
Minivan 1.6 84KM 62kW
tylko wymiana silniczka wycieraczki tylnej ale sam spaliłem i przepalona żarówka na konsoli centralnej , więc prawie nic a swoje lata już ma.
~Boulito
Minivan 1.2 TCe 115KM 85kW
Po miesiącu okazało się że klimatyzacja szwankuje - przyczyną było zawilgocenie układu klimatyzacji - po osuszeniu pracuje prawidłowo usunięte na gwarancji.
~Greko
Minivan 1.6 SCe 102KM 75kW
Uciążliwe wyłączanie/zacinanie się wycieraczek na czasowym biegu. Pęknięty przewód dolotowy powietrza wymieniony na gwarancji.
~korzonek
Minivan 1.6 84KM 62kW
Mi jeszcze usterki się nie zdarzyły, no może słaby akumulator, raz się wyczerpał, bo zimą stał na mrozie 2 tyg. i nikt nie jeździł.