Lista ocen Dacia Lodgy (39) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrzej_groma
Minivan TCe 115KM 85kW
1,2 TCE jak najbardziej daje radę i przy niewielkiej wadze samego auta jest bardzo dynamiczny. Ma mały apetyt na paliwo, jednak trzeba mu robić dolewki oleju, w zależności od charakteru eksploatacji. W mieście mniej, na trasie gdy jedzie się stale na większych obrotach częściej. Z dziwnych rzeczy: to pojawia się, przy np. wciśnięciu pedału gazu w podłogę, przeważnie jadąc pod górkę, chyba efekt tzw. spalania stukowego. Wrażenie jest takie...
~Michał
Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Pół na pół. Ogólnie uważam, że 102 KM na tę masę i gabaryty to w sam raz. Silnik nie muli. Nie mam zarzutów co do osiągów, ale jestem mocno zawiedziony tym, że silnik rozgrzewa się przy 1,5 tys. obrotów. Przy ruszeniu z jedynki i zrzucaniu na luz obroty skaczą na 2 tys. obrotów. Podczas przyspieszania silnik momentami hamuje. Po dłuższej jeździe i rozgrzaniu silnika obroty się uspokajają. Na pewno nie jest to normalne. Samochód jest na...
~Piotr
Minivan 1.6 MPI LPG 82KM 60kW
Chyba był to jedyny producent, który miał w palecie 8-o zaworowy silnik benzynowy, z bezkolizyjnym rozrządem. Dla mnie osobiście jest to jedyna alternatywa dla bezobsługowego łańcucha. Jest trochę głośniejszy, słabszy i bardziej łakomy na paliwo, niż podobne silniki 16-sto zaworowe, lecz jest to cena, którą warto zapłacić, za dużo większą trwałość. Niespodziewanie sprawnie radzi sobie z obciążeniem, ale to raczej zasługa przeniesienia napędu.
~Łukasz K.
Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Japońska jednostka produkcji Nissana na łańcuchu rozrządu. Bardzo dobrze nadaje się do zasilania gazem. Nawet nie jest za bardzo głośna. Jest poprawna - jak całe auto. Nie zachwyca dynamiką, ani niskim spalaniem, ale też nie jest zawalidrogą i nie żłopie paliwa bez opamiętania. Po prostu jest, bo jest. Zauważyłem, że przy prędkościach autostradowych lubi zużyć trochę oleju.
~Peresada
Minivan 1.6 84KM 62kW
Ładnie rozpędza do ok. 70 km/h, i tu nie ma znaczenia 84KM, tylko moment obrotowy: bardzo przyzwoite 134Nm już przy 2800 obrotów. Maksymalna rozsądna jazda (ekonomia) do 110-115 km/h (ze względu na moc), ale po co więcej? Bardzo ładnie zbiera się "z dołu" - od obrotów nawet poniżej 2000.
~PAWEL
Minivan 1.5 dCi 109KM 80kW
SILNIK BARDZO FAJNY. 110 KM TO OPTYMALNY WYBOR JAK DLA TAK DUZEGO AUTA. NA AUTOSTRADZIE PREDKOSC 160 170 NIE ROBI ZADNEGO WRAZENIA. SILNICZEK BARDZO FAJNIE SIE ZBIERA. A SPALANIE JAK NA RAZIE NA NAPRAWDE NIKSIM POZIOMIE. I OCZYWISICE JAK TO FRANCUZIK CIHUTKO PRACUJE:)
~jarojaro
Minivan 1.6 84KM 62kW
wszystko ok, wysoka kultura pracy, elastyczny nie czuć ze jest na lpg. Jedyny minus do jego osiągi , braki w mocy czuć na trasie, ale wiedziałem co robię zależało mi przede wszystkim na bezawaryjnym silniku do lpg. Teraz takich silników już nie produkują.
~kierowca
Minivan 1.5 dCi 109KM 80kW
Silnik 107 KM daje radę nawet przy pełnym ładunku (np. 6 osób + kilka walizek), nie rakieta ale TIR-y wyprzedzasz bez problemu. Bardzo niskie spalanie 5,78l/100km zmierzone na przebiegu 10 000km. Nie bierze oleju.
~Boulito
Minivan 1.2 TCe 115KM 85kW
Silnik perfekcyjnie dopracowany milew mnie zaskoczył przy jeździe delikatnej ekonomiczny ale jak trzeba nagle przyspieszyć to zwija asfalt pomimo duże budy samochodu. Zdażały się piski na 2 biegu.
~Ciocia ela
Minivan 1.6 MPI LPG 82KM 60kW
wystarczająca moc dla pomykania po mieście, nawet z gazem i trybem EKO. Natomiast w górach (np. Przełęcz Salmopolska) przy trzech osobach i bagażu - niestety drugi bieg prawie na stałe.