Lista ocen Dacia Lodgy (32) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Minivan 1.6 84KM 62kW
Manualna klima jest głośna i co pewien czas się zawiesza (prawdopodobnie konstrukcyjnie spowodowane zalodzenie i niedrożność układu?). Trzeba na pół godziny jazdy klimę i wiatraczek wyłączyć i potem znów przez kilka godzin wszystko jest ok. Potwornie to irytuje, ale jak mówili mi inni posiadacze tego auta - ten typ tak ma. Ogrzewanie i przewietrzanie OK.
~Dariusz
Minivan 1.6 SCe 102KM 75kW
Po kilku kilometrach zimą robi się w środku całkiem przyjemnie. Przy dłuższej trasie kto lubi to może zrobić sobie saunę. Klima latem radzi sobie bardzo dobrze, choć należy pamiętać, że auto jest spore w środku i ma dużo szyb, więc jak ktoś chce naprawdę dużo chłodu to polecam wówczas jakieś rolety na tylne szyby.
~Łukasz K.
Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Jeśli chodzi o wydajność, to z tym nie ma problemu. Zarówno klima szybko schłodzi auto w upalnej Chorwacji, jak i ogrzewanie dość szybko nagrzeje wnętrze zimą. Problemem są parujące szyby, mimo częstych zmian filtra kabinowego oraz głośność dmuchawy. Na "3" jest głośno, na "4" jest już bardzo głośno.
~kkt
Stepway 1.6 SCe 102KM 75kW
Nawiewy w miarę ok. Klima jest, mogłaby być mocniejsza. szczególnie z tyłu. Brak górnych nawiewów na tył. Fajne odchylane szybki w 3 rzędzie - dzieci lubią się nimi bawić. Dorzuciliśmy ogrzewane fotele z przodu (na tył nie ma takiej opcji) co się b. przydaje zimą. Szkoda, że nie ma podgrzewanej szyby.
~Piotr
Minivan 1.6 MPI LPG 82KM 60kW
Jak na tak dużą kubaturę (ponad 3,5 metra sześciennego) auto radzi sobie sprawnie w tym aspekcie, zarówno jak chodzi o klimatyzację jak i ogrzewanie. Wiadomo, że cudów nie ma, i rozmiar ma znaczenie. Bardzo brakuje natomiast nawiewów na drugi rząd siedzeń, nawet w najwyższej opcji wyposażenia.
~Jerzy
Minivan 1.6 SCe 102KM 75kW
Raczej wzięta z Twingo II, z tyłu to nie wiem, bo nie jechałem, ale raczej drugi stopień by się przydał, po prostu auto jest duże. Można puścić otworami wentylacyjnymi albo otworzyć tylne okienka w 3 rzędzie i wymusić konwekcję. Z przodu ok, z tyłu słabo
~Greko
Minivan 1.6 SCe 102KM 75kW
Ogrzewanie bez zarzutu natomiast klima niestety mało wydajna ale i kubatura samochodu robi swoje, w trasie nie ma problemów natomiast jeśli trzeba schłodzić auto po postoju w upalny dzień, trzeba uzbroić się w cierpliwość.
~Boogiee
Minivan 1.5 dCi 109KM 80kW
Zimą trzeba chwilę zaczekać na ciepełko ale to już norma we współczesnych dieslach. Klimatyzacja działa doskonale. Porównuję do mojego poprzedniego auta - Skody Fabii. Mimo większych gabarytów auta wnętrze schładza się dużo szybciej.
~Mir
Minivan Facelifting 1.6 SCe 102KM 75kW
Ogrzewanie chodzi ok wyloty na wszystkie 3 rzędy sprawdzają się dobrze trochę gorzej z klimatyzacją która dmucha tylko z przodu auta. Potrzebuje ładnych parunastu minut by wychłodzić trochę całe auto
~Carlos
Minivan 1.6 84KM 62kW
Klima przy tak obszernej budzie spełnia swoją rolę lecz nie chłodzi tak bardzo jak w innych autach co dla mnie jest na wielki plus ponieważ jak dotąd nie doświadczyłem przeziębienia.