Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Nortonn, 13 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duża ilość miejsca w środku i pojemny bagażnik!
Silnik : Po ok 25tys. od zrobienia UPG ponownie zaczęło się pocić!
Inne : Dwa razy w ciągu miesiąca naprawiany układ paliwowy!
Bardzo wygodne auto, dobre na dłuższe trasy. Przednie fotele z Alfy Romeo - po prostu rewelacja!
Auto demonem prędkości nie było, na benzynce bez kompletu pasażerów zbierało się całkiem nieźle. Instalacja lpg to po prostu ekonomia przez duże E.
To chyba najsłabszy punkt tego auta. Od momentu zakupu występował problem, po wymianie sprzęgła było nieco lepiej. Bardzo często przy redukcji biegu do 2 towarzyszył zgrzyt. Mechanicy twierdzili, że jest ok.
Miękkie i komfortowe zawieszenie. Wymieniłem tuleje wahaczy, końcówki drążków i sworzeń wahacza.
Nie było najgorzej ale wymagało przyzwyczajenia. Auto było długie i do sprawnego parkowania lusterka wystarczały.
Materiały wykończenia wnętrza do luksusowych nie należały ale było ok!
Brakowało mi klimatyzacji, latem było to nieco uciążliwe. W okresie zimowym wnętrze dość szybko się nagrzewało.
We wnętrzu ogromna ilość miejsca. W centrum dowodzenia czułem się bardzo dobrze. Bagażnik dysponował sporą ilością na bagaż mimo zamontowanej walcowej butli na lpg.
Nie było najgorzej, przy wyższych prędkościach nieco głośniej. System audio umilał znacznie podróż ;)
Moim zdaniem bardzo dobre spalanie na lpg. Zamontowana instalacja z blosem, trafiłem raz na kumatego człowieka, który wyregulował mi całą instalację ale tylko raz!
Niedrogie auto w zakupie patrząc na wielkość i klasę.
Drobne problemy z elektryką. Usunięte niewielkim kosztem.
Główny problem jaki miałem to silnik. Układ paliwowy naprawiany dwa razy w ciągu miesiąca - naprawa wymagająca dużego nakładu finansowego! Potrzebna była również wymiana sprzęgła i dwa razy naprawa układu ładowania.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 95KM 70kW [l/100km]

10,3