Ocena kierowcy - Daewoo Espero

ESperalda, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Podoba mi się Koreański pomysł Buda Bertone a silnik sohc:) Opla idealny do gazu. :)
Układ elektryczny : lipa jw opisane
Karoseria : odporność drzwi na korozję słaba
Układ hamulcowy
Zajebiście jak na 4800 za 99 rok i przebieg 109 tyś . Teraz jest 132 i dalej jestem zadowolony a tak pozatym to mam doła bo jak będzie 200 tys to chcę zmienić auto ale nie wiem na jakie .Może Leganza ale to już pod względem awarii to chyba inna półka .
Silnik pochodny od Opla - ma wielopunktowy wtrysk MPI i przez to jest bardziej elastyczny i ma o 5 KM więcej .(95KM ) i 145 Nm /2800 obr. na minutę. Czyli jest B .dobrze. W 5 osób na pokładzie jedzie do przodu ale do wyprzedzania lepiej zredukować to nie diesel:)Kultura pracy zadowalająca.
Skrzynię oceniam na 4 bo co prawda podoba mi się przełożenie ale lubi drążek oddawać jakieś dziwne hałasy i drży przy przyśpieszaniu na 3 biegu.
Limuzyna na polskie drogi...:) Jest wytrzymałe i można samemu naprawić .Na zakrętach trochę wychyla budę ale mnie to nie przeszkadza.
Widoczność ok - dużo szyb w koło głowy i tyle hehe
wszystko jest w zasięgu ręki . Jest regulacja kiery i wysokość siedzenia kierowcy i panel do sterowania szyb na miejscu ,kierunki i świała ok.
Ogrzewanie lepiej sięsprawuje jak wentylacja ale nie jest najgorzej w porównaniu z autami o wiele droższymi.
w 4 osoby można przejechać cały świat a w 5 to do 100 km dalej nie polecam chyba ,że dzieci.
cicho jest poprostu i co tu dalej pisać ... Olej w silniku i w skrzyni jest ,łożyska wymienione to można śmigać ale odgłos wydechu mógłby być bardziej wytłumiony.
LPG w espero się ma to diesela się nie chce ale warunek ktoś kto zakłada musi mieć procek na karku.:))))))Spalanie podaję w gazie bo benzyna jest za droga:) czyli 100 km od 16 do 24 zł przy cenie 2.07 zł/ litr.
Proponuje sprzedać starego złoma z zachodu i kupić coś co było wyprodukowane w polsce!jest to celujący produkt , który powinien kupić każdy kto chcę wygodnie jeździć i wydać mało kasy na eksploatację.
elektryka to słaby punkt szczególnie przewody i sposób ich prowadzenia.
::::::::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 95KM 70kW [l/100km]